Sardzē par veselīgu pārtiku un tīru ūdeni

- 3.Jūnijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Glīti krāsotajai ēkai uz Valmieras pilsētas un Burtnieku novada robežas Raiņa ielā 19 (tūlīt aiz PVD jaunceltnes) pie durvīm plāksnīte ar garu un sarežģītu nosaukumu — Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior Vidzemes reģionālā laboratorija. Šo iestādi vada ANDRIS RAVA, pie viņa ar jautājumiem pagājušās nedēļas otrdienā griezās Liesma.

Vai šī ir tā pati iestāde, ko senos laikos sauca vienkārši par veterināro laboratoriju?

Jā, te jau laboratorija bijusi visu laiku. Kādreiz tā bija padota veterinārajam dienestam, taču pirms kāda laika tika atdalīta un kļuva par atsevišķu struktūru. Pārtikas un veterinārais dienests jeb PVD ir atsevišķa struktūra un šī Bior laboratorija — atsevišķa, kas pilda arī PVD pasūtījumus. Esam valsts budžeta iestāde, padota Zemkopības ministrijai. Mūsu galvenā vadība ir Rīgā, bet filiāles ir pa visu Latviju. Mūsu Vidzemes reģionā ir pieci paraugu savākšanas punkti — Gulbene, Madona, Alūksne, Cēsis un Limbaži. Valka savus paraugus ved pie mums uz Valmieru.

Cik liels ir laboratorijas štatu saraksts?

Strādājam pavisam 11 cilvēki — 8 šeit, pa vienam paraugu pieņēmējam Madonā, Gulbenē un Cēsīs. Valmieras astotniekā ir divi paraugu pieņēmēji, kā arī cilvēki, kas veic ķīmiskos un mikrobioloģiskos izmeklējumus. Manā ziņā ir darbs ar klientiem — viņu piesaiste, līgumu slēgšana.

REIZĒM PAT 20 PARAUGI DIENĀ! Laboratorijas vecākā eksperte Inese Saukuma (priekšplānā) atzīst, ka vienas mežacūkas parauga izpēte aizņemot apmēram pusotru stundu un pašā karstākajā medību sezonā reizēm ik dienu nākoties pārbaudīt 15, 20, pat vēl vairāk paraugu. Ļoti būtiska ir laba redze, tāpēc trihinellu meklēšanu mikroskopā pārmaiņus veic gan viņa, gan kolēģe. Kādreiz sanākot visu dienu vienai pašai pastrādāt, tad nu vakarā vairs ne lasīt, ne televizoru skatīties — pa dienu acis nogurušas ne pa jokam!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru