«Sadancēni» iegūst zelta kausu

- 23.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pagasta bērnu deju kolektīvs «Sadancēni» pagājušajā nedēļā piedalījās bērnu un jauniešu festivālā-konkursā «Varavīksne pār Vitebsku».

Latviju Baltkrievijā pārstāvēja trīs kolektīvi:  dziedātāji no Ādažiem, dejotāji no Rēzeknes un Burtnieku novada «Sadancēni». Konkursā piedalījās dažādi kolektīvi, arī no plašās Krievijas un Baltkrievijas.

«Mēs ieguvām pirmo vietu un zelta kausu,» lepna par savu kolektīvu un vecāku atbalstu bija mazo «Sadancēnu» vadītāja Arta Masele, piebilstot, ka dejotāji katru vasaru cenšas piedalīties kādā deju festivālā ārvalstīs, krājot koncertu pieredzi. Iepriekš bijuši braucieni uz Lietuvu, Somiju, Slovākiju un Ungāriju. Baltkrievija un Vitebskas tradicionālais konkurss bijusi augsta latiņa, kas ļoti veiksmīgi pārvarēta.

«Bērnu sajūsma un emocijas bija vārdiem neaprakstāmas,» sacīja Arta, teicot lielu paldies arī Burtnieku novada pašvaldībai, kas vienmēr un arī šoreiz atbalstījusi kolektīva iniciatīvu pārstāvēt Latviju un likt tās vārdam izskanēt kādā no konkursiem, šoreiz tam bijusi plaša starptautiska nozīme.

«Paldies pašvaldībai, kolektīva vadītājai un arī mūsu gidei Ivetai Kļaviņai, kas nomierināja, ja vajadzēja, palīdzēja, paskaidroja, tulkoja. Paldies cilvēkiem, kas it visā bija blakus mūsu bērniem, paldies arī šoferīšiem, kas nekad neatteica, ja bija vajadzība kur piestāt, vai uzkavēties,» tā par lielo notikumu bērnu vecāki.

Nākamais  gads  atkal paies  Dziesmu un deju svētku zīmē, jo skolēni posīsies lielajam notikumam. Arī «Sadancēni» gatavojas iekarot Rīgu.

«Jauno sezonu dejotāji uzsāks jau septembrī. Gaidām dejotgribētājus vecumā no divarpus gadiņiem līdz pat 14 gadu vecumam mūsu kolektīvā. Daudz par mūsu aktivitātēm var uzzināt arī sociālajos tīklos,» tā kolektīva vadītāja Arta Masele, aicinot sazināties telefoniski vai, rakstot elektroniskā pasta vēstules, ja bērniem ir vēlēšanās kļūt par vienu no «Sadancēnu» saimes.

FESTIVĀLA UZVARĒTĀJI nav ne varējuši, ne gribējuši slēpt sajūsmu par izdošanos. «Sadancēnu» kopbilde īsi pēc galvenās balvas iegūšanas. Foto no kolektīva arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru