Rūjienas novada «Gada cilvēks 2015»

- 19.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šajā «Rūjienietī» — par novada ļaudīm, kuriem, sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, piešķirti nosaukumi «Rūjienas novada goda pilsonis»  un «Gada cilvēks 2015»

GVIDO BRENČEVS

Par ieguldījumu skolas un pilsētas orķestru mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsmē, orķestra mākslas tradīciju saglabāšanā, attīstībā un popularizēšanā Rūjienā, Rūjienas novadā un Latvijā. Par izciliem panākumiem III Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā «Baltic Open» un Rūjienas vidusskolas pūtēju orķestra sagatavošanā XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku finālskatei, saņemot I pakāpes diplomu par izcilību. Par entuziasmu un aizrautību jaunās mūziķu paaudzes audzināšanā.

Gvido Brenčevs: «Vadu pūtēju orķestrus Rūjienas kultūras namā, Rūjienas vidusskolā un arī Naukšēnos. Jo vairāk darba ieguldīsim jaunajā paaudzē, jo lielāka cerība, ka Rūjienas mūzikas tradīcijas turpināsies, tām būs rītdiena un Rūjiena turpinās skanēt! Lai tā notiktu, jāskatās rītdienā, nevis jāpaliek šodienā, kā diemžēl Latvijā daudzviet notiek. Cepuri nost visu  dižo vīru priekšā, kas savulaik izveidoja un attīstīja Rūjienas mūzikas tradīcijas! Viņi to darīja profesionāli, lūkojoties rītdienā, un mums tas jāturpina. Rūjienā ir pārmantojamība. Ne reizi vien gadās — jaunietis atnes senu mūzikas instrumentu un saka: lūk, mans vectēvs ar to spēlējis Rūjienā. Painteresējos pie vecajiem mūziķiem un dzirdu: jā, bija mums tāds orķestra dalībnieks. Tās ir saknes, kas bija un turpinās no paaudzes paaudzē. Pūtēju orķestrī «Tālavas taurētājs» jaunākie dalībnieki ir sestās klases audzēkņi, bet vecākie — sirmi vīri ar 70 plus.

Citviet, kur nav šādu senu tradīciju, tukšā vietā iesākt un izveidot no jauna pūtēju orķestri būtu ļoti grūti vai pat neiespējami. Vēl jo vairāk tādēļ, ka mūsdienu modernās tehnoloģijas attīstās straujā tempā, bet mūzikas instrumentu spēlē nekas nav mainījies. Tur joprojām ir darbs, darbs un vēlreiz darbs! Diemžēl tagad daudzi ar jaunajām tehnoloģijām pieraduši pie ātra rezultāta: nospied podziņu, un gatavs! Mūzikā tā nenotiek! Tie, kas to saprot un darba slodzi iztur, pēc gadiem to novērtē un saka: paldies skolotāj, paldies, vecāki, ka bijāt tik gudri un pratāt mani noturēt pie mūzikas. Neslēpšu, arvien ir bērni, kuri atklāti saka: skolotāj, piedodiet, bet man apnika! Atbildu: tev pašlaik ir sava taisnība, bet saņemies, un parunāsim par šo tēmu vēlāk. Kad pēc laika pie sarunas atgriežamies, dzirdu: es tomēr izturēju! Nezinu nevienu, kas to būtu nožēlojis!»

KAIJA LAURE

Par aktīvu un radošu darbību, par personīgo ieguldījumu kultūras dzīves organizēšanā novadā un Lodes pagasta sabiedriskajā dzīvē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru