RTU studenti uzvar florbola universiādē

6.Februāris, 2019
Sports
Laikrakstā

Svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas 29. Universiāde florbolā. Turnīrā piedalījās sešas Latvijas augstskolas – Vidzemes Augstskola (ViA), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Latvijas Universitāte (LU) un Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA).

Pamatturnīrā komandas aizvadīja viena apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru vienu spēli. Pēc apļa turnīra labākās divas komandas spēlēja finālā, bet trešās un ceturtās vietas komandas spēlēja par bronzas medaļām. Piektās un sestās vietas turnīru noslēdza pēc pamatturnīra spēlēm. Spēles laiks bija 1x20 minūtes, bet tas tikai palielināja studentu cīņassparu pēc iespējas ātrāk gūt vārtus un netaupīt spēkus pie laukuma apmalēm.

Pēc grupu turnīra spēlēm pirmajā vietā ierindojās RTU florbolisti, kuri bija pārāki visās spēlēs. Otrajā vietā – LSPA, bet trešajā un ceturtajā vietā attiecīgi – LLU un LU komandas. Cīņu par medaļām neturpināja NAA vienība, kas ierindojās piektajā vietā. Noslēdzošajā sestajā vietā palika mājinieki – valmierieši, kuri toties bija visdisciplinētākā komanda turnīrā.

Spēlē par trešo vietu LLU un LU komandu starpā pamatlaiks noslēdzās uz neizšķirta nots – 1:1, sekojošā pēcspēles metienu sērijā pārāki izrādījās jelgavnieki. Uzvarētāju komandas vārtos lieliski darbojās Emīls Censonis.

Finālspēlē atkārtojās pagājušā gada fināla scenārijs, tiekoties RTU un LSPA komandām. Abās komandās spēlēja Latvijas Virslīgas spēcīgāko komandu pārstāvji, to starpā arī vairāki mūspuses komandu pārstāvji, kā vārtsargs Agris Rogainis, Mārtiņš Broks, Matīss Mālnieks, Ingars Matisons (visi no RTU), vārtsargs Roberts Trepšs, Reinis Mirkšs, Ritvars Bērziņš (visi no LSPA). Spēles gaitā ar 4:0 vadībā izvirzījās RTU florbolisti, pēc kā pretinieki veica atspēlēšanos, atgūstot trīs vārtus, bet, lai spētu ko vairāk, viņiem pietrūka laika. Un tā spēles finālsvilpe liecināja par RTU komandas triumfu otro gadu pēc kārtas.

Latvijas florbola Universiāde Valmierā norisinājās otro reizi. ViA komanda bija vienīgā, kuras sastāvā nebija neviena Virslīgas pārstāvja. Par turnīra trīs labākajiem spēlētājiem atzina Emīlu Censoni (LLU), Reini Mirkšu (LSPA) un Mārtiņu Broku (RTU).

«Pēc spraigi aizvadītā turnīra es pateicos jums, ka turat šo aktīvo studentu sporta komandu garu, aiz sevis aizraujot arī daudzus citus gribētājus, jo, kā saka – ja ne jaunībā, tad kad vēl? Es arī ļoti ceru, ka jūs vēl studēsiet, kad pēc diviem gadiem florbols, iespējams, tiks iekļauts arī Pasaules Universiādē. Arī 2021. gadā, kad Latvijā notiks SELL studentu spēles ar savu 13 – 14 valstu piedalīšanos, es ļoti ceru, ka mūsu florbolisti atkal cīnīsies par medaļām,» tā turnīra apbalvošanas ceremonijā teica Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābele.

VALMIERĀ. Latvijas 29. Universiādes florbolā uzvarētāji un viņu sveicēji. No kreisās: LSPA, uzvarētāju – RTU un LLU komandu spēlētāji. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru