Priecīgi un lepni

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnus nereti mēdz dēvēt par Latvijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju galvaspilsētu, kur pirms covid pandēmijas regulāri tika rīkotas plaša mēroga sacensības, tāpat naukšēnieši allaž bijuši starp godalgotajiem valsts čempionātos un godam pārstāvējuši valsti starptautiskajā arēnā. 

Arī pagājušajā vasarā vairāki Naukšēnu un Rūjienas jaunieši Latvijas izlases sastāvā startēja pasaules čempionātā, par ko tuvāk pastāstīja Naukšēnu un Rūjienas ugunsdzēsības sporta pulciņa vadītāja, Rūjienas vidusskolas direktore LINDA ČĀKURE.

Treniņi, treniņi un vēlreiz treniņi

Šogad necerēti kupls skaits – sešas meitenes un divi puiši – pusotru mēnesi gatavojās pasaules čempionātam, jo ziemā treniņprocess bija nekāds, strādājām attālināti, aicinājām bērnus staigāt, skriet krosiņus, iesūtīt mums pārskatus. Mēģinājām veidot zīmējumus sniegā par ugunsdzēsēju tēmām, aicinājām bērnus savā apkaimē atrast visas ūdens ņemšanas vietas un atsūtīt to bildes, lai interese šajā laikā par ugunsdrošību nenoplok. 

Tad no Ugunsdzēsības sporta federācijas nāca piedāvājums, ka tomēr laikam jāgatavojas pasaules čempionātam, bet mums ir paaudžu maiņa, jo mūsu izteikti spēcīgākā meitene Sabīne Kapture izaugusi līdz sieviešu grupai. Vienīgā ar pieredzi palikusi Amanda Čākure, tāpēc vajadzēja izvēlēties jā vai nē. 

Jāvārdam sekoja ļoti garš un smags treniņprocess – divi treniņi dienā, taču izjutām vecāku milzīgu atbalstu, tieši viņi vadāja bērnus uz treniņiem  Naukšēnos. Čempionātam gatavojās astoņas meitenes, no kurām divas tobrīd jau zināja, ka uz sacensībām nebrauks, un trīs puiši, no kuriem izlasē vietas bija tikai diviem.

LATVIJAS IZLASES MEITENES – no labās: Rūta Eglīte, Amanda Čākure, ceturtā Nikola Bambāne, Enija Vucina, Diāna Zariņa, Kate Mača un trīs meitenes no Rīgas 33 vidusskolas. Foto no Lindas Čākures arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru