Prezidenta kausi — Latvijas izlasei un Lietuvas diskoboliem

- 21.Jūlijs, 2014

Piektdien un sestdien Jāņa Daliņa stadionā divdesmito reizi notika Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, kas no sākotnējām starpnovadu un Rīgas komandu sacensībām nu jau trešo sezonu pārtapusi Latvijas  – Lietuvas – Igaunijas komandu mačsacīkstē, turklāt šogad paralēli pieaugušo izlasēm sacentās arī Baltijas valstu U-18 vecuma grupas vieglatlētu komandas.

100 m skrējienā, pirmo reizi distanci veicot ātrāk par 12 s, uzvarēja Latvijas rekordiste septiņcīņā Laura Ikauniece-Admidiņa — 11,96 s. Valmieriete Valērija Bogdanova jauniešu skrējienā finišēja piektā — 12,63 s.

No pirmās sacensību dienas disciplīnām uzmanības centrā allaž bijusi šķēpa mešana. Dāmu sacensībās jau ar pirmo 57,39 m tālo mēģinājumu vadībā izvirzījās Līna Mūze, otrajā piegājienā rezultātu uzlabojot līdz 58,02 m un izpildot Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu. Cīņā par 2. vietu Sinta Ozoliņa-Kovala pārspēja lietuviešu sportisti Indri Jakubaitīti — rezultāti attiecīgi 56,96 m un 56,62 m. Interesanti, ka visu trīs laureātu tālākie raidījumi tika izdarīti otrajā metienu sērijā. Arī jauniešu sacensībās labākā bija Latvijas sportiste Laine Donāne — 51,38 m. Latvijas rekordiste Madara Palameika, tobrīd startējot Dimanta līgas 10. posmā Monako, ieņēma 4. vietu ar 61,41 m.

AR LATGALIEŠA SĪKSTUMU. Dmitrijs Jurkevičs (otrais no kreisās) pēc pārliecinošās uzvaras 5000 m distancē sacensību pirmajā dienā bija līderis arī otrās dienas 800 m skrējienā, tikai finiša rūtīs piekāpjoties Lietuvas sportistam Vitālijam Kozlovam.Jāņa Līgata foto