Pirmskara nama pārvērtības

- 19.Decembris, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Valmiera ir rosīga pilsēta ar daudzām darba vietām ikdienā un allaž kupli apmeklētiem dažādiem kultūras un sporta pasākumiem. Tāpēc šeit nekad nebūs par daudz viesnīcu — gan lepnāku, gan vienkāršāku. Kopš pavasara šo pakalpojumu sniedzējiem pievienojies vēl viens — četru atsevišķu dzīvokļu nams Lucas ielā 8, t.i., pārdesmit metrus no Multikluba blakus Lucas skvēram un tikai dažus simtus metru no pilsētas centra. Parka apartamenti ierīkoti vēl pirms kara celtā ēkā, šo tolaik divstāvu savrupmāju ar interesantām izbūvēm tā sauktajā mansarda daļā 1935. gadā projektējis arhitekts Gustavs Lenāns, kurš pats dzīvojis otrpus Gaujai — pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Art deco stilā celtā savrupmājā Cēsu ielā 20 (tagad Bedrītes mācību centrs), ko uzskata par vienu no spilgtākajām šī stila būvēm Latvijā un kas būvēta, ēku veiksmīgi pieskaņojot esošajam reljefam.

Par Gustava Lenāna projektētā nama pārtapšanu Parka apartamentos stāsta Valmierā pazīstamais arhitekts ANDREJS KRUTOVS, kura profesionālo ideju lidojumam 2014. gadā ēkas jaunais īpašnieks nodeva tolaik jau īrnieku atbrīvoto piecu dzīvokļu ēku:

«Mūs ar nama saimnieku kopā saveda kāds no maniem iepriekšējiem klientiem, saimnieka darba kolēģis. Vēsturiski šajā ēkā bijuši pieci dzīvokļi, tāpat kā tagad, taču agrāk viens no šiem dzīvokļiem atradās sētas mājā. Manā rīcībā tika nodota jau tukša māja, nezinu, cik ilgu laiku nams jau bija bez iedzīvotājiem. Pirmais uzdevums bija — nodrošināt dzīvokli pašam ēkas saimniekam, tāpēc pirmais, ko izdarīju, — nodrošināju viņam šādu iespēju. Līdz ar to jau pavisam oficiāli varēja vest ēkā celtniekus un sākt darboties.

ŠODIENA. Parka apartamenti šī gada decembrī, skats no Lucas parka puses.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru