Pieredzes stāstu vakars

- 31.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā kafejnīcā «Tērbata» norisinājās jau otrais stāstu vakars, kurā četri cilvēki, kas saistīti ar Valmieru, dalījās ar savu dzīves stāstu, dzīvojot citā valstī, un ar pieredzi, atgriežoties Latvijā. Klātesošie varēja uzdot jautājumus par kontaktu veidošanu jeb tīklošanos un lietu kārtību citviet, tāpat runātāji iedvesmoja būt atvērtākiem pret jaunām idejām un būt drosmīgākiem. Pasākumu organizēja Vidzemes plānošanas reģions, biedrība «Ar pasaules pieredzi Latvijā» un Valmieras attīstības aģentūra.

«Nav tā, ka zāle ir zaļāka tur, kur tevis nav, bet zāle ir zaļāka tur, kur to laista,» uzsvēra biedrības «Ar pasaules pieredzi Latvijā» valdes priekšsēdētāja Elīna Grīniece. Biedrība ir sabiedriska kustība, kas pirms trim gadiem izveidojusies, lai iepazītu jaunus cilvēkus, kam ir bijusi līdzīga pieredze, tāpat tiek palīdzēts arī valsts nepilsoņiem, lai viņi varētu uzsākt savu dzīvi Latvijā. Tīklošanās ar citiem pavērusi jaunu perspektīvu, ka tas, ko reemigranti atgriežoties redz Latvijā, nav tik slikti, kā medijos tiek stāstīts. «Dzima tāda koncentrēta un jaudīga sajūta, ka Latvijā viss ir iespējams,» tā Elīna Grīniece par biedrības veidošanas motīviem.

Biedrību plānots veidot kā spēcīgu kopienu, kas atbalsta cilvēkus pēc atgriešanās, lai ātrāk rastos piederības sajūta valstij un būtu mazāk grūtību, integrējoties sabiedrībā. Līdz ar to, ka tā ir pirmā šāda veida organizācija, biedrības pārstāvji piedalījās Diasporas likuma veidošanā, kā arī viņu pienākums ir pārstāvēt Latvijā atgriezušos intereses.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru