Peld mājas no Latvijas uz Austrāliju

7.Augusts, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Mārtiņš Tuktēns ir latvietis no Austrālijas, kurš jau otro gadu darbojas biznesā ar Latviju.

Viņš ir viens no runātīgākajiem Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma dalībniekiem Valmierā, pēc skata nepateiksi, ka jau drusciņ iekāpis sestajā gadu desmitā, to nodod tikai nedaudz sirmot sākušie deniņi.

No kurienes esi? Iepazīstini ar sevi...

Es dzīvoju Sidnejā, tur esmu arī dzimis. Mēs dzīvojām blakus ielās ar Daliņu ģimeni. Abi mani vecāki ir latvieši, viņi emigrēja uz Austrāliju 1950. gadā. Esmu laimīgs, ka arī manai sievai Dai-vai, kura uzaugusi Adelaidē, abi vecāki ir latvieši. Man ir latviešu sieva, un mums ir divas jaukas meitas. Abas runā latviski, mēs viņas vedam uz latviešu skolu katru sestdienu, mana sieva arī pati ir vadījusi latviešu skolu.

Kāds ir tavs bizness?

Esmu izstudējis arhitektūru, visu mūžu esmu nostrādājis par arhitektu.

Taču šobrīd tevi ar Latviju saista arī bizness?

Jā. Esam diezgan bieži braukuši uz Latviju, te Rīgā dzīvo mana sievas mamma. Bet mūsu ģimenei ir arī īpašumi Vallē pie Tukuma, arī meži. Tāpēc mēs Latvijā jūtamies kā mājās, esam laimīgi, ka mums ir iespēja uz šejieni laiku pa laikam atbraukt. Man vienmēr ir bijusi interese par energoefektīvām ēkām, kur mazs elektrības patēriņš un tā tālāk... Tad mēs iepazināmies ar vienu firmu Līvas grupa Jaunpilī, kas jau diezgan ilgi Latvijā būvē saliekamās koka mājas. Mums iepatikās viena viņu ražotā māja, mēs to arī pasūtījām, jo domājām, ka to uzcelsim Usmas ezera krastā, kur mums ir zemes pleķītis. Tā nu dzīvojam abi ar sievu mājās Austrālijā un domājam, ka šī mūsu māja Latvijā ir pārāk smuka, lai mēs to tikai vienreiz pa gadu redzētu – vajadzētu pamēģināt kaut kā šo māju dabūt arī uz Austrāliju! Tā tā ideja iesākās... Mums pat nebija zemes pleķa, kur to māju uzbūvēt, bet mums jau bija māja, kas atradās ceļā pa jūru no Latvijas uz Austrāliju!

Cik lielā paciņā satilpst šāda Līvas grupas māja?

Divos četrdesmit pēdu konteineros. Viss ir smuki sapakots, viss precīzi nostrādāts.

Vai ceļa izdevumi no Latvijas līdz Austrālijai nesanāk tikpat dārgi kā pati māja?

Cena ir viena lieta, bet tā māja ceļas un ir gatava trīs nedēļu laikā! To atļauj tehnoloģija.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru