Patmalnieces krāšņais darbs tagad priecē valmieriešus

- 28.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar pārliecību, ka nākamā Latvijas simtgade jāsāk pozitīvi, drosmīgi un radoši, Omniva sadarbībā ar vienu no Latvijas spilgtākajām un atzītākajām māksliniecēm – Elitu Patmalnieci – sagatavojusi pārsteigumus valsts pērlēm – piecām lielajām Latvijas pilsētām, tai skaitā arī Valmierai, kur Omniva pakomāts izdaiļots ar Patmalnieces mākslas darbu.

Iesākot jauno simtgadi, Valmierā, Rēzeknē, Liepājā, Rīgā un Jelgavā oranžie Omniva pakomāti pārtapuši par krāšņiem mākslas darbiem pilsētvidē. Tie izdaiļoti ar Elitas Patmalnieces darbiem, ietērpjot tos krāsās un tēlos. Iedvesmojošos zīmējumus māksliniece radījusi katrai no pilsētām individuāli, attēlojot savas atmiņas, emocijas un asociācijas saistībā ar katru no tām.

Elita Patmalniece par iedvesmu un asociācijām, veidojot dizainu Valmieras pakomātam: «Valmiera ir zaļa un latviska pilsēta Latvijas vidienē. No pastaigām pa Valmieru man atmiņā spilgti palicis liels, ļoti skaists koks ar kupliem zariem, kas iedvesmoja šim darbam – izmantoju to kā dzīvības un Latvijas dabas simbolu. Zaļais tonis saistās ne vien ar dabu, bet arī ar izaugsmi un attīstību, kas izglītības un kultūras jomā Valmierā notiek caur augstskolu un skatītāju iemīļoto teātri. Roka zīmējuma centrā vizualizē teātri – «būt vai nebūt», bet cilvēks ar kroni galvā nejauši iznācis ļoti līdzīgs Valmieras teātra aktierim Imantam Stradam.»

«Izvēlējāmies tieši Elitu, jo mākslinieces iekšējais un ārējais krāšņums caurstrāvo visus viņas darbus, un, mūsuprāt, arī Latvijai šis ir īstais brīdis, lai tā kļūtu vēl drosmīgāka, spilgtāka un pamanāmāka», skaidro Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze-Čebotare. «Ceram, ka Elitas zīmējumi Omniva pakomātu lietotājiem radīs prieku un pozitīvas emocijas, kuras viņi līdz ar saviem sūtījumiem domās nosūtīs radiem, draugiem un sadarbības partneriem Latvijā un citur pasaulē.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru