Pašmāju florbola apcirkņos

- 6.Decembris, 2018

Pašmāju florbola apcirkņos iestājusies pauze, kas saistīta ar Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošo Pasaules čempionātu vīriešiem, kas norisinās no 1. līdz 9. decembrim.

Līdz tam Elvi līgā vīriešiem komandas izspēlējušas desmit spēļu kārtas. Labākās sekmes no abām mūspuses komandām sezonas pirmajā pusē izrādījušās Kocēnu Rubenei, kas ar 21 punktu (septiņām uzvarām un trīs zaudējumiem) šobrīd ieņem 2. vietu. Nesekmīgi sezonu uzsākušie pērnie vicečempioni FBK Valmiera florbolisti pēdējās trīs spēlēs guvuši trīs uzvaras un jau pacēlušies uz turnīra tabulas 8. vietu (13 punkti, četras uzvaras un seši zaudējumi).

Salīdzinoši nesekmīgs sezonas starts padevies arī vienpadsmitkārtējām valsts čempionēm Kocēnu Rubenes florbolistēm – deviņās spēlēs gūtas vien piecas uzvaras un ciesti četri zaudējumi, kas turnīra tabulā viņas ierindo neierastajā trešajā vietā. Nupat pēdējā cīņā rubenietes savās mājās sīvā cīņā pēcspēles metienos (3:4) atzina pēdējo gadu lielāko konkurenšu NND Rīga pārākumu.

Uz Pasaules čempionātu vienīgais no mūsu klubu pārstāvjiem devies Rubenes uzbrucējs Atis Stepāns. Čempionāta pirmajā spēlē somu speciālista Arto Rīhimeki vadītā Latvijas izlase ar 3:7 atzina titulēto šveiciešu pārākumu, otrajā sensacionāli ar 4:3 pārspēja mājiniekus, bet trešajā ar 4:5 cieta sāpīgu zaudējumu pret vāciešiem. Uzvarā pār čehiem uzvaras vārtus spēles 44. minūtē guva tieši Stepāns. Arī pret Vācijas izlasi Atis atzīmējās ar rezultatīvu punktu, piespēlējot Atim Blindam otro vārtu guvumā.

Līdz ar neveiksmi pret Vāciju Latvijas izlase savā apakšgrupā ierindojās pēdējā – 4. vietā. Vakar mūsējie astotdaļfināla spēlē tikās ar Slovākiju un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6:1. Nākamajā kārtā – ceturtdaļfinālā – pretī stāsies šī turnīra favorīti – astoņkārtējie pasaules čempioni zviedri. Šī spēle notiks rīt.

ATIS STEPĀNS (fonā) priecājas par Ata Blinda vārtu guvumu spēlē pret vāciešiem. floorball.lv foto