Pārstāv Valmieru

- 7.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2016. gadā tika atklāta Valmieras pārstāvniecība Rīgā ar mērķi nodrošināt pilsētas pašvaldības interešu pārstāvību Latvijas valsts pārvaldes un starptautiskajās institūcijās. Kopš šī gada pavasara pārstāvniecības vadītāja un pašvaldības domes priekšsēdētāja padomniece ir LĪVA IMMERMANE.

Kas ir Valmieras pārstāvniecība Rīgā?

Formāli ir grūti pastāstīt, jo ir vairākas lietas, ko mēs ikdienā darām:vērtējam Valmieras pašvaldības fonda projektus noteiktās programmās, bet pamatfunkcija ir pilsētas reprezentācija un arīdzan  pārstāvniecība dažādās institūcijās, dažādās sanāksmēs. Pavisam vienkāršoti – mēs esam uz vietas, lai spētu jebkurā brīdī pieslēgties jebkurai sanāksmei, pasākumam, konferencei, kas varētu būt derīga Valmierai vai kur varētu tikt skartas pilsētas intereses.

Kas ir galvenais uzdevums Valmieras pārstāvniecībai?

Pats svarīgākais mums ir – būt lietas kursā par visa veida investīcijām, kas varētu būt derīgas pilsētai un pilsētā esošajiem uzņēmumiem, iestādēm.

Cik cilvēku pašlaik darbojas pārstāvniecībā?

Mēs šobrīd esam četri, jo es esmu uz pilnu slodzi kā vadītāja, administratore Ieva Purvīte ir arī mini tūrisma informācijas centra vadītāja, visu laiku ir uz vietas pārstāvniecībā, uz pusslodzi strādā Līga Vecā – ar dažādiem starptautiskās sadarbības jautājumiem, reemigrācijas politiku, ar diasporas jautājumiem. Tad uz pusslodzi vēl ir  Edmunds Širsons, kurš veic tehnisko projektu vērtēšanu.

Kādi ir tavi ikdienas pienākumi?

Ļoti dažādi un patiesībā atkarīgi  no katra posma prioritātēm. Šobrīd diezgan liela prioritāte ir projektu vērtēšana, tam veltīts ļoti daudz laika. Bez tā vēl es piedalos Latvijas Pašvaldību savienības komiteju sēdēs, dažādās Lielo pilsētu asociācijas sanāksmēs, piedalos visur, kur tiek runāts par dažādām lietām, kas var skart Valmieru. Tad ir dažādas šī plānošanas perioda Finanšu ministrijas organizētās sanāksmes, nākamā plānošanas perioda sanāksmes, divarpus mēnešu pavadīju diezgan intensīvā darbā, komentējot un piedaloties dažās Nacionālā attīstības plāna darba grupās. Garlaicīgi šajā darbā nav.

Kāda ir izveidojusies komunikācija un sadarbība ar priekšsēdētāju Jāni Baiku?

Ļoti laba, viņš ir labs un racionāls vadītājs, kam pilsēta rūp, un viņš savu darbu dara pēc labākās sirdsapziņas. Mūsu komunikācija ir ļoti vienkārša, cilvēciska un brīva.

Vai sanāk doties arī darba vizītēs uz Valmieru?

Protams, ik pa laikam sanāk būt Valmierā, tad, kad tas ir nepieciešams, kad ir domes sēdes, uz kurām ir jābūt, bet ir arī atsevišķas sanāksmes, uz kurām jābūt, jo tajās runā par prioritārajiem investīciju plāniem vai idejām, kā veiksmīgāk uzrakstīt projektus atbalsta programmu ietvaros, kur virzīties nākamajā plānošanas periodā.

Vai pirms šī amata ieņemšanas tev bija kāda saistība ar Valmieru?

Ar Valmieru nē, ar fondiem gan. Pirms tam es Ekonomikas ministrijā vadīju Enerģētikas finanšu instrumentu nodaļu, un tā ir fondu programmu nodaļa, līdz ar to man fondu sistēma nebija sveša.

Kāds tev ir radies priekšstats par Valmieru?

Man tas vienmēr ir bijis ļoti labs, tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc es šeit strādāju.  Valmiera ir viena no augošākajām pilsētām Latvijā, un, strādājot ar kolēģiem, šis priekšstats kļūst arvien labāks, jo es redzu, ka domi vada ļoti racionāli un tur strādā ilgtermiņā domājoši cilvēki.

LĪVA IMMERMANE vada Valmieras pārstāvniecību Rīgā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru