Pārdomas pēc Valmieras fiasko LBL

- 28.Aprīlis, 2014

Šodien mēģināsim savilkt galus Valmieras lielā basketbola sezonai vīru frontē, t.i., Aldaris LBL čempionātā, kur play off mūsu basketbolisti sagaidīja optimālā pozīcijā tabulā. Dabūjām ceturtdaļfināla pārī pretī uz papīra krietni vājākos jūrmalniekus, tiesa, ar šobrīd, iespējams, pašu labāko Latvijas basketbola taktiķi Ainaru Zvirgzdiņu pie stūres. Plus vēl Valmierai bija sava laukuma priekšrocības gan pirmajā kārtā, gan arī tikpat kā jau (domās) nopelnītajā bronzas finālā.

Bet beidzās viss valmieriešiem pārsteidzoši ātri — pat ne ar salnu pavasarī, bet ar fiasko profesionālai basketbola komandai. Valmiera sērijā līdz trim uzvarām vispirms totāli neveiksmīgi nospēlētā mača galotnē zaudēja savā laukumā (65:67), tad uzvarēja viesos, bet turpinājumā jau bezcerīgi kapitulēja abos pēdējos no četriem mačiem — i Valmierā, i Jūrmalā. Sērijā 1:3, un visai mūsu komandai iespējams bez lieka stresa vērot cīņas par LBL medaļām konkurentu izpildījumā, balti skaužot par to apņēmību un cīņassparu, kas bija konkurentiem, bet kā tik uzskatāmi pietrūka pašiem...

Jūrmala/FēnikssValmiera 64:71 (16:19, 21:18, 16:22, 11:22)

Mūsējie labi sāka un bija vadībā līdz 13. minūtei. Turpinājumā bija šūpoles uz abām pusēm, līdz 36. minūtē viesi veica izrāvienu 6:0 un pārliecinoši aizvadīja maču līdz uzvarošām beigām un izlīdzinājumam sērijā — 1:1.