Par saskaņoto paziņojumu

- 16.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš atkal sākusies aktīvā braukšanas sezona, arvien biežāk gadās dažādi sīkāki un lielāki satiksmes negadījumi, pēc kuriem abām iesaistītajām pusēm kaut kādā veidā jāmēģina juridiski noformēt savas turpmākās attiecības. Ja neņemam vērā vienkārši draudzīgu šķiršanos pēc džentlmeniskas savstarpējas vienošanās, tad atliek vēl divas iespējas: saukt talkā policiju vai aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Ko tad izvēlamies?

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) veiktā autovadītāju aptauja liecina, ka vien 39,9% autovadītāju ir pārliecināti, ka to automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotais paziņojums.

Situāciju komentē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins: «Šāda autovadītāju attieksme visbiežāk arī ir par pamatu tam, ka pat pēc nenozīmīgiem ceļu satiksmes negadījumiem cietušie izvēlas izsaukt ceļu policiju, nevis operatīvi aizpildīt saskaņoto paziņojumu.»

Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, mazinātu nevajadzīgu sastrēgumu rašanos un ekonomētu ceļu policijas resursu, LTAB pērn izstrādāja un ieviesa mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju aplikācijā LTAB OCTA. Tā ļauj ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem. Ņemot vērā, ka LTAB OCTA aplikācija piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasa mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasīsies automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses var autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas ir saistošs ikvienam apdrošinātājam.

Lai arī LTAB OCTA aplikāciju jau lejuplādējuši vairāk nekā 20 tūkstoši lietotāju, pagaidām ceļu satiksmes negadījumus ar mobilo saskaņoto paziņojumu fiksējuši vien daži desmiti autovadītāju. Lai mudinātu autovadītājus pēc ceļu satiksmes negadījumiem vairāk izmantot LTAB OCTA lietotnē pieejamo mobilo saskaņoto paziņojumu, LTAB uzsācis informatīvo kampaņu, kuras ietvaros tiks realizēta skaidrojošā kampaņa internetā un sociālajos tīklos, klātienē uzrunāti autovadītāji, autoskolu pedagogi un Latvijas lielāko autoparku pārvaldītāji.

Informatīvā kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm. Kampaņu atbalsta Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija.

VIENOTI RĪCĪBAI. Par kampaņu informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins (no labās) un Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Foto no LTAB arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru