Par profesionālo izglītību Vidzemē

- 18.Februāris, 2020
Laikrakstā

Viņnedēļ Liesma bija klāt tradicionālajā diskusijā par profesionālās un augstākās izglītības problēmām, uz kuru pie Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļas vadītāja Jura Sleņģa bija ieradušies Vidzemes Augstskolas akadēmiskā un zinātņu prorektore Ginta Majore, Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (Cēsis+Priekuļi) direktors Artūrs Sņegovičs.

Vadmotīvu diskusijai iedeva Juris Sleņģis: «Tradicionāli mēs tiekamies visi kopā pavasarī, lai atskatītos uz tām lietām, kas mums bijušas veiksmīgas vai arī nav piepildījušās iepriekšējā gadā, lai rastu izpratni, kas notiek mācību sfērā šogad. Patīkami ir vērot, kā mainās mūsu koncepcijas, ņemot vērā kārtējo Saeimas vēlēšanu rezultātus, kas sev līdzi nes kārtējās reformas, tomēr jebkurā gadījumā ļoti būtisks ir tas darbs, ko dara uz vietas pašas skolas vadība, lai varētu nodrošināt nepieciešamās funkcijas.» Profesionālās izglītības iestāžu vidū mūspusē notikusi, ja tā var teikt, konsolidācija, un pašlaik Vidzemes centrā ap Valmieru ir palikuši trīs jaudīgi vaļi, uz kuriem lielā mērā balstās visa profesionālā izglītība: Valmieras tehnikums ar apmēram 600 audzēkņiem, Smiltenes tehnikums, kas kopā ar Alsviķu struktūrvienību (ap 150 apmācāmo ar speciālām vajadzībām) apmāca apmēram 830 jauniešus, un jaunizveidotais – no Cēsu un Priekuļu profesionālās izglītības iestādēm – Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums ar apmēram 700 audzēkņiem. Vēl šajā nišā jāmin klāt arī Vidzemes Augstskola ar gandrīz 750 studentiem. 

NEMAINĪGA TRADĪCIJA. Par tādu kļuvusi katra gada sākumā LTRK Vidzemes nodaļas rīkotā tikšanās ar reģiona profesionālās un augstākās izglītības iestāžu vadību. Arī 11. februārī kopā sanākušajiem bija par ko parunāt. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru