Par plūdu iespējamību Gaujā

4.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās ziemas laikapstākļu dēļ Gaujas augštecē šajā pavasarī pastāv plūdu iespējamība, tādēļ topošā Valmieras novada Civilās aizsardzības komisija seko līdzi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) veiktajiem ūdens līmeņa svārstību mērījumiem un nepieciešamības gadījumā iesaistīs atbildīgos dienestus plūdu seku novēršanā un atbalstam iedzīvotājiem. 

Pašlaik, ņemot vērā palu procesa attīstību, visā Latvijā un arī Valmierā prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, taču, ja plāno aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, nepieciešams uzmanīties, būt informētam par gaidāmajām pārmaiņām un lieki nepakļaut sevi riskam. 

Ziņo Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa: «Diennaktī no otrdienas uz trešdienu Gaujā pie Valmieras ūdens līmenis paaugstinājās par 4 cm, sasniedzot 1,1 m līmeni virs hidroloģisko novērojumu stacijas nulles atzīmes (kas ir 29 m virs jūras līmeņa). Iepriekšējo gadu sezonas vidējais ūdens līmenis 2. martā ir bijis 0,7 m virs nulles atzīmes. Iedzīvotāji aktuālajai informācijai par ūdens līmeņa hidroloģiskajām prognozēm var sekot līdzi LVĢMC plūdu riska informācijas sistēmā, kas atrodas mājaslapas videscentrs.lvgmc.lv sadaļā «Prognozes un brīdinājumi» – «Hidroloģiskās prognozes».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Upes.lv - 7.Marts, 2021 - 22:00

Tekstiņam nav autora... Pamuļķīgi izklausās - "...ziemas laikapstākļu dēļ Gaujas augštecē šajā pavasarī pastāv..." Visi apstākļi bija tieši tādi lai nekāda pavasara palu pārplūšana nebūtu iespējama. Kurš ieinteresēts sabiedrības muļķošanā?!

Pievienot komentāru