Par devumu savai pilsētai

- 21.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts skaistās jubilejas reizē Valmiera bija izvēlējusies saviem godināmajiem pateikties uz teātra skatuves.

Krāšņajā svētku rotā dominēja sarkano un balto rudens ziedu krāsas, un arī valsts himna šoreiz izskanēja netradicionāli – valmieriešu jau iemīļotās grupas Latvian Voices balsis vadīja Lielās zāles dziedājumu. Domes priekšsēdētājs Jānis Baiks svētku uzrunā atgādināja simtgades faktus Valmieras vēsturē un mūsdienās, aicināja būt lepniem par savu pilsētu un visiem kopā veidot to vēl skaistāku.

Goda valmieriešu 2018 simbolisko parādi ievadīja cienījamākais no cilvēkiem, kurus pilsētnieki šoreiz cēluši saulītē, – Latvijas vienaudzis Ēriks Tomsons, kurš jaunībā, Otrā pasaules kara beigās, riskējot ar dzīvību, izglāba un nogādāja drošībā daudz cilvēku, jau šajā gadumijā sāks sava mūža otro simtu. Joprojām staltais vīrs saglabājis apskaužamu dzīvesprieku un, pilnajai zālei saviļņojumā kājās pieceļoties, saņēma pilsētas goda zīmes. Par mūža ieguldījumu Valmieras sporta attīstībā mundri un ar pašcieņu goda apbalvojumu saņēma ilggadējie sporta veterāni un jaunās paaudzes audzinātāji, tagad deviņdesmitgadnieki Ēriks Roštoks un Elmārs Gulbis. Ēriks Roštoks atcerējās lappuses no Valmieras sporta atdzimšanas un attīstības sešdesmitajos gados, kad pilsētā tapa pirmās sporta zāles un mūsējie sāka gūt panākumus republikas mērogā, savukārt skolotājs Gulbis, izpelnoties klātesošo sirsnīgus aplausus, pēc balvas devās īsti sportiskā riksī. Talantīgā Valmieras Drāmas teātra aktrise Skaidrīte Putniņa, kas pusgadsimta laikā radījusi brīnišķīgas lomas, atzinās mīlestībā savam teātrim un pilsētai, kur piedzīvojusi radoša darba prieku un skaistumu tik ļoti atšķirīgās lomās sadarbībā ar tik dažādiem režisoriem. Mūsu «Liesmas» ilggadējais žurnālists un dzejnieks Aivars Ustups, tagad arī Goda valmierietis, atzina, ka vienmēr bijis savas pilsētas patriots, un iepriecināja vakara viesus ar ziņu, ka tikko iznākusi viņa grāmata ar zīmīgo nosaukumu «Vietējais» (ko, jāatzīst, redakcijā sen jau gaidījām!).

Gada valmieriešu pulkam piebiedrojies sabiedriski aktīvais 1991. gada barikāžu dalībnieku apzinātājs Jānis Kalnačs, vēstures skolotāja un iemīļota gide Ineta Amoliņa, kā arī domes grāmatvede Tija Frīdenberga, kuras adītās cepurītes ar Valmieras vārdu dzeltenā vai zilā krāsā jau četrus gadus saņem mūsu jaunpiedzimušie: šovasar skaisto dāvaniņu saņēma tūkstošais bērniņš.

Ar Latvian Voices koncertu valsts simtgadē izskanēja Valmieras vēstījums Latvijai: mēs esam stipri, pateicoties saviem cilvēkiem, kas pilsētu godā ar labiem darbiem  daudzos gados un gadu desmitos.

Ja nu kaut kā pietrūka – kā atzina vairāki valmierieši, kam nebija izdevies iekļūt godināšanas pasākumā, – tā bija gaisma pilsētā, svētku mirdzums ielās. Simtgades spožuma šoreiz pietika Rīgai un citām pilsētām.

GODINĀMIE. Goda un gada valmierieši ar mēru Jāni Baiku (no kreisās) Latvijas simtgades svinībās 18. novembrī. Uģa Brālēna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru