Panākumi nerodas paši no sevis

- 15.Jūlijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Esiet sveicināti Valmierā! Šādi esmu uzrunājis BMX sacensību dalībniekus Valmierā, sākot no 1989. gada. Un man ir prieks, ka es to varu turpināt! Pie tam šis turpinājums notiek vietā, kas nosaukta divkārtējā olimpiskā čempiona vārdā un kur šajās dienās visi labākie Eiropas BMX braucēji, vairāk nekā tūkstoš dalībnieku no 30 valstīm, sacentīsies par Eiropas čempiona titulu. Cīnīsies par punktiem, lai izcīnītu tiesības piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs. Un mūsējiem Valmierā ir vislabākās iespējas to darīt.

Man, tāpat kā Mārim Štrombergam, pat sapņos nerādījās, ka šāda trase reiz varētu būt, taču tas ir grandiozi, ko mēs šodien Valmierā varam redzēt jaunuzceltajā BMX trasē! Gan Valmiera, gan Māris to ir godam pelnījuši. Domāju, ka tas būs tāds labs atzīmējams fakts gan no Eiropas čempionāta dalībnieku, gan no starptautisko federāciju puses, ka Latvija spēj gan novērtēt savējo sasniegumus, gan nodrošināt visaugstākā līmeņa sacensības, gan arī ciena un godā savu sportistu panākumus un piemiņu.

Zinot, no kā mēs Latvijā tepat Valmierā savulaik Baiļos Valda Vanaga uzbūvētajā BMX trasē 1988. gada septembrī sākām, un pārskrienot pāri šim aizvadītajam 31 gadam, varu teikt, ka šī mūsu eksplozija BMX sporta veidā nav bijusi eksplozija vienā reizē, tas bijis tāds diezgan evolucionējošs eksploziju virknējums. Pirmajos gados mums Latvijā bija vairāk nekā 600 licencētu BMX braucēju un tikai trīs trases – Valmierā, Jelgavā un Saldū. Pēc tam, palielinoties trašu un klubu skaitam, diemžēl samazinājās braucēju skaits.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru