No cita skatu punkta

- 1.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Lai ieraudzītu sevi un norises sev apkārt jaunā gaismā, ir mazliet jāpakāpjas ārpus ierastā un jāmaina skatu punkts.

Domāts – darīts! Europe Direct informācijas centrs Valmierā (EDIC) sadarbībā ar Valmieras bibliotēku organizēja profesionālās pilnveides dienu – Eiropas kultūras mantojuma gada noslēguma pasākumu «ATKLĀJ. IEPAZĪSTI. SAGLABĀ: Izprotot pagātni, veidojam nākotni». Lieliskajā viesnīcas Wolmar kultūrvēsturiski un estētiski noformētajā konferenču zālē (tās sienas rotā retro Valmieras bildes, kas idejiski un stilistiski sasaucas ar mūsu pasākuma tēmu) tika pulcināti bibliotekāri no Valmieras integrētās bibliotēkas un apkārtējo novadu pašvaldību publiskajām bibliotēkām labu emociju, radošu zināšanu pilnai dienai.

Semināra ievadvārdos Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne un EDIC Valmierā vadītāja Malva Šķēle uzsvēra ikviena – katra lielāka un mazāka pagasta, pilsētas, bibliotēkas un bibliotekāra – nozīmīgo ieguldījumu kopējā lielajā Eiropas kultūras mantojumā. Mūsdienās, kad bibliotēkas ir ne tikai grāmatu un zināšanu krātuves, bet pilda daudz plašākas funkcijas, semināra un Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros īpaši tika uzsvērta bibliotēku loma nozīmīgu kultūrvēsturisku notikumu un procesu liecību – materiālu un nemateriālu – krāšanā, saglabāšanā un popularizēšanā.

Būtiska ir arī spēja iet kopsolī ar laikmeta garu, apgūstot moderno tehnoloģiju piedāvājumu, lai atraktīvi funkcionālā, lietotājam ērtā veidā uzskatāmi prezentētu apkopotos dokumentus. Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte dalījās jau veiksmīgi īstenotā pieredzē un nākotnes vīzijās par sociālās zinātnes un STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija un matemātika) potenciāla apvienošanu dažādos projektos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru