Nevajadzīga dāvana pretiniekiem

8.Oktobris, 2019

Sezonas pirmā spēle savā laukumā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem sanāca diezgan samocīta, un galu galā pašu rupjām kļūdām pārbagātā mača galotnē tika piedzīvots sāpīgs zaudējums pret pretinieku, kas spēles gaitā nudien izskatījās ņemams. Protams, papildus atbildības slogu uzlika arī daudzie skatītāji, kluba futbola galveno komandu pilnā sastāvā ieskaitot, taču jārēķinās ar to, ka ikviena šāda uzdāvināta uzvara mazinās iespēju tikt kārotajās Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Valmiera Glass/ViA – AVIS UTILITAS Rapla 68:73 (16:14, 16:13, 22:20, 14:26)

Pēc Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa un Valmieras mēra Jāņa Baika ievadvārdiem mājiniekiem mača starts sanāk pasmags, un spēle aiziet vien pēc Engera parādīšanās laukumā, kad no 7:12 izdodas panākt izlīdzinājumu – 12:12. Bet pirmo ceturtdaļu ar skaistu reidu pāri visam laukumam noslēdz Liepiņš – 16:14.

Vadību mūsējie neatdod arī otrās ceturtdaļas sākumā, pēc Liepiņa trejača sasniedzot jau 7 punktu pārsvaru pie 21:14, taču tad mājinieku uzbrukums uz laiciņu nobuksē, un pēc viesu izrāviena 6:0 (23:24) minūtes pārtraukums valmieriešiem. Puslaika finišs, pateicoties Elksnim, Vēverim un īpaši Dubultam, tomēr ar 5 punktiem plusos – 32:27.

Trešā ceturtdaļa paiet līdzīgā cīņā, bet 30 minūtes ar skaistu solo trejača veidā pabeidz Elksnis – 54:47. Mājinieki rāda labu spēli, šķiet, ka viesiem no Valmieras ar uzvaru aizbraukt neizdosies.

Izšķirošās ceturtdaļas startā turpinās mūsējo ofensīva, un drīz jau Elksnis ātrajā uzbrukumā panāk cerīgu 10 punktu pārsvaru – 60:50. Jāspēlē vēl 8 minūtes... Vēl plus 10 ir pēc Blumberga 2/2 no soda līnijas (62:52), un tad sākas neizprotamas lietas... Mājinieku uzbrukums apstājas pilnībā, toties ciemiņiem proporcionāli pieaug pārliecība. Trāpa Kajupanks un Lāne, tad ar 9 sekunžu intervālu mūsējie savā grozā saņem divus Ilvesa (abus no vienas un tās pašas vietas un bez aizsardzības!) trejačus – 0:10 un jau 62:62. Mājiniekiem apspriede, taču punkti joprojām nenāk... Kad jāspēlē 127 sekundes, Vēveris ar trejaci atbild Viljamsa 2 punktiem – 65:64. Kajupanks savāc bumbu pie mūsu groza, un jau 65:66. Elksnis kļūdās piespēlē, taču Lāne aizmet garām abus sodiņus, vēl 111 sekundes pamatlaikā... Piespēlē kļūdās Engers, trāpa Glens – 65:68. Minūte mājiniekiem, seko ātrs, tāpēc brīvs Vēvera trejacis no stūra – 68:68. Vēl 29 sekundes... Minūte viesiem, traks trejacis pāri aizsarga rokām viesu štata tālšāvējam Kaldrem – 68:71. Jāspēlē 23 sekundes, ātrs Vēvera tālmetiens, garām, un šoreiz Lānem 2/2 no soda līnijas – 68:73. Vēl Elkšņa trejacis – garām. Viss.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 18+3AB+9RP+4PB+5 kļūdas (ef. koef. +13), Vēveris 16+2BM (+17), Dubults 10+14AB+1BM (+19), Liepiņš 7+8AB+3RP (+9), Engers 7+3AB (+5), Blumbergs 5+8AB (+7), Krastiņš 3+3AB (-1), Brokāns 2 (-2). Viesiem rezultatīvākie: Glens 17+11AB (+13), Kajupanks 14+4AB+3RP+2PB+1BM (+13), Lāne 11+7AB+7RP+4PB (+25). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:46%, trīspunkti 19%:29%, sodi 78%:76%, AB 47:42, RP 14:18, PB 8:7, BM 3:2, kļūdas 14:11, komandu ef. koef. summas 69:82.

Iespējams, pēc mača gan mūsu komandas spēlētājiem, gan treneriem palika līdz galam nepadarīta darba sajūta. Šo spēli noteikti varēja, ļoti vajadzēja paņemt! Taču arī negatīva pieredze noder, pošoties nākamajām spēlēm, un čempionāta turpinājums mūsējiem viesos – 9. oktobrī Igaunijā pret Gerta Kullamē trenēto Taltech ar pieredzējušo igauni Arbetu (36 gadi) un amerikāņu centru Gīzi sastāvā. Mājiniekiem tā būs sezonas pirmā cīņa, viesiem – trešā. Par uzvaru!