Neskrienot ratiem pa priekšu

- 20.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pašvaldība par vienu no pilsētas attīstībai svarīgākajām, tāpēc atbalstāmākajām jomām tālredzīgi izvirzījusi uzņēmējdarbību. Uzņēmēji tiek informēti un uzklausīti konsultatīvajā padomē, notiek arī cita veida pašvaldības un uzņēmēju sadarbība, taču arvien tiek meklētas jaunas tās formas. Par uzņēmējdarbības attīstības iespējām stāsta Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS:

— Saistībā ar Eiropas fondiem — ir divas speciālā atbalsta programmas, kas virzītas tieši uzņēmējdarbības attīstībai. Noteikts, ka Eiropas plānošanas periodā infrastruktūras attīstība iespējama tur, kur jau ir vai attīstās uzņēmējdarbības vide, veidojas jaunas darba vietas. Arī Valmiera akcentējusi šādas teritorijas. (Pirmais projekts — Cempu ielas rekonstrukcija — jau īstenots.) Šogad Valmieras Attīstības aģentūra veikusi aptauju par uzņēmējdarbības vidi, noskaidrojot, kā jūtas uzņēmēji Valmierā un tuvākajā apkārtnē. Aptauja ļāva apzināt problēmas un izanalizēt reālo situāciju. Infrastruktūra,  protams,  izvirzījās par vienu no prioritātēm. Valmierā uzņēmējdarbības attīstībai teritoriju ziņā ir ierobežotas iespējas, jāskatās, kur jau ir industriālās zonas, ko var vēl attīstīt, uzlabojot infrastruktūru. Viena no teritorijām, kas būtu attīstāma, ir Leona Paegles iela, ko plānots savienot ar apvedceļu. Šī ir vēsturiskā teritorija, kas pamazām attīstās, noslogojoties arvien vairāk, tāpēc radusies vajadzība pēc jaunas infrastruktūras, un, piesaistot Eiropas līdzekļus, tā tiks izveidota.

Nākamā teritorija, ko ļoti būtu nepieciešams iekustināt, ir bijušā gaļas kombināta teritorija. Pilsētas apmēriem tā ir samērā liela (divpadsmit hektāri), ko varētu attīstīt, bet pašlaik stāv tukša un nepievilcīga, infrastruktūra ir nolietojusies. Arī šajā vietā ir iespēja saņemt Eiropas Savienības finansējumu, jo atbalsta mērķis ir degradēto vietu attīstība. Statuss kā degradētai vietai jau ir.  Diemžēl jābūt partneriem, kas gatavi iesaistīties, bet darbs ar pašreizējiem teritorijas īpašniekiem ir smags. Katrā ziņā šī ir nākamā prioritārā teritorija, jo ar katru gadu tā degradējas arvien vairāk.

Mūsu lielais projekts ir Industriālā parka izveide. Pagaidām gan vēl notiek dokumentu kārtošana (šogad īpašums ir ierakstīts zemesgrāmatā). Tas ir sarežģīts process, jo šī vieta tiek veidota pilnīgi no jauna, bet pilsētas attīstībai tā ir ļoti nepieciešama, jo, ieskatoties uzņēmēju aptaujā, redzams, ka puse vietējo uzņēmēju nākamajos trijos gados plāno darbību paplašināt. Tas pilsētai ir ļoti pozitīvs signāls, un pašvaldībai ir šiem procesiem jātiek līdzi.

Komentāri
Pievienot komentāru