Naudas kuļķene pustukša

- 6.Aprīlis, 2016
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Daudzas slimnīcas neparaksta līgumu ar Nacionālo veselības dienestu, sakot, ka vēlas strādāt sociāli atbildīgi.

Annas kundze ķepurojās laukā no mazdēla mašīnas. «Liesmas» uzrunāta, viņa bija priecīga, ka atvesta līdz slimnīcai, ka varēs tikt pie ārsta.

«Man regulāri jāapmeklē acu ārsts, citādi būšu ne tikai līka greiza, bet arī akla,» smējās kundze, kurai pāri astoņdesmit, bet smieklīgā šajā stāstā pavisam maz.

«Regulāri eju pie ģimenes ārsta, mani pieņem jau nākamajā dienā vai, ja sliktāk jūtos, dakterīte atbrauc mājās. Ar acu ārstu arī nav problēma, jo vienmēr piesakos pāris mēnešus uz priekšu, tad tieku,» sprieda sirmgalve, bet steigā no poliklīnikas satiktais Andra kungs bija nepamierināts.

«Te nav ko runāt! Vai tad nedzirdat, kas notiek? Man ģimenes ārsts jau teica, ka jārakstās rindā pie daktera, bet nupat uzzināju, ka ātrāk par maija beigām netikšu. Blakus stāvēja cilvēks, viņam vajadzēja laikam nervu ārstu, viņš man teica: priecājies, ka tiec maijā, mani pat nepieraksta! Nesaprotu, kas tā par kārtību,» tā pensijas vecuma kungs, kurš bija pārliecināts, ka sagaidīs šī mēneša pensiju un meklēs speciālistu par maksu.

«Ir man tāda problēma, kas tur visiem ko teikt, tāpēc jau maiju negaidīšu, dārza darbi gaida,» pikti attrauca vīrs.

Šādas un līdzīgas sarunas ik dienu dzird Vidzemes slimnīcas reģistratūras darbinieki. Ar ambulatoro pakalpojumu pieejamību pacienti ir neapmierināti.

Kādreiz tika runāts par sarkanajām līnijām veselības aprūpes sistēmā, tagad pat skaļi tās nepiemin, jo visiem jau zināms, ka pārkāptas. To, ka situācija robežojas ar traģismu, atzīst ne vien ģimenes ārsti, speciālisti, diagnostiķi, bet notiekošajam strikti  iebilst mazāku un lielāku slimnīcu vadītāji, atzīstot, ka nav nekā iepriecinoša: pacientu rindas pie speciālistiem, uz izmeklējumiem tikai augs garumā, jo finansējums ambulatorajiem pakalpojumiem ir nepietiekams. Tagad tas mākslīgi noīsināts vēl par gandrīz miljonu eiro, un tas nozīmē, ka, iespējams, valsts jau paģēr, lai slimnīcas paraksta sociāli bezatbildīgu līgumu.

VEIDOJAS PACIENTU RINDA, ir speciālisti un izmeklējumi, kas pieejami aprīlī, ir ambulatorie pakalpojumi, uz kuriem Vidzemes slimnīcas reģistratūrā pašlaik nepieraksta, jo rinda iesniegusies jūnijā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru