Nadeždas Sijanovas nospiedumi

- 30.Augusts, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierā, galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, no 28. augusta līdz 9. septembrim skatāma Otrā laikmetīgās mākslas cikla Valmierā izstāde – Nadeždas Sijanovas  Nospiedums. Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, informatīvi atbalsta fonds Mākslai vajag telpu.

Rīgā, Lubānas ielā 100, autorei ticis novēlēts zemes gabals 7,5 kvm platībā, kā izrādījās, tā ir ģimenes kapa vieta. Līdz ar to mantojumā saņemta ne tikai zeme, bet arī atbildība kopt un uzturēt šo vietu.

Nospiedums ir alternatīvs un iesaistošs kapa vietas kopšanas process. Ar trim  dažādām ģeometriskām figūrām var veidot daudzveidīgus nospiedumus smiltīs. Lode ar klasisko skujas rakstu un konuss ar mirkļa birku # kalpo kā medijs saziņā ar citiem, bet cilindrs notīra visus nospiedumus un ļauj uzsākt procesu no jauna. Tā ir sava veida komunikāciju starp autori un viņsaulē esošajiem vecvecākiem, radiem, kas arī ierodas kopt šo vietu, un neko nezinošiem garāmgājējiem. Objekti domāti konkrētai vietai, tie netiek pārvadāti pēc procesa — atspiedumu izveidošanas smiltīs, tie var palikt jebkurā vietā. Priekšmetu lietošana ir katra brīva intuitīva interpretācija un individuāls radošums.

Nadežda Sijanova (1993) absolvējusi Rīgas dizaina un mākslas vidusskolu, pēc tam turpinājusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijā vides mākslas apakšnozarē.

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat oktobra sākumam. Galerijas Laipa telpās, Stacijas ielā 37, tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu interesantākos darbus.

Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem.

Skats no Nadeždas Sijanovas izstādes Valmierā

Komentāri
Pievienot komentāru