Motociklisti atklāj rēķinu...

- 9.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju asociācijas datiem pērn apdrošinātājiem pieteikti 544 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bijis iesaistīts moto transports, un tas ir par gandrīz piektdaļu vairāk nekā 2017. gadā, kad notika 433 negadījumi. No tiem 264 gadījumos moto transportlīdzekļa vadītājs bijis negadījuma izraisītājs, bet 280 gadījumos – cietušais.

Šogad līdz ar silto laiku samērā agri ceļu satiksmē atgriezies moto transports. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati, aprīlī pieprasījums pēc OCTA motocikliem, salīdzinot ar gada pirmajiem mēnešiem, pieaudzis 20 reižu jeb par 2000%.

Saskaņā ar ERGO datiem uz 25. aprīli apdrošināts 20 reizes vairāk moto transporta nekā šī gada sākumā. Arī iepriekšējos gados novērota līdzīga tendence. Vairāk nekā puse jeb aptuveni 57% OCTA polišu moto transportam tiek iegādāta uz 6 mēnešiem, savukārt visam gadam polisi iegādājas tikai 12% moto transporta īpašnieku.

Vienlaikus jau notikuši arī pirmie ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīts moto transports. Pēc Valsts policijas informācijas šī gada pirmajos četros mēnešos jau notikuši kopā 35 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti motociklu un mopēdu vadītāji.

Situāciju komentē ERGO Riska parakstīšanas departamenta vadītājs Ritvars Heniņš: «Novērots, ka pēdējos gados arvien agrāk atsākas moto transporta vadītāju aktivitāte uz Latvijas ceļiem, līdz ar to aug arī pieprasījums pēc moto transporta OCTA polisēm. Lielākā daļa OCTA polišu parasti tiek iegādātas martā un aprīlī. Tiesa gan, šajos mēnešos nereti ir arī lielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīts moto transports, jo motobraucējiem pēc ziemas pārtraukuma nepieciešams laiks, lai atgūtu transportlīdzekļa vadīšanas iemaņas. Tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem – svarīgi ievērot atļauto braukšanas ātrumu, neveikt negaidītus, pārgalvīgus manevrus un braukt droši. Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka arī autovadītājiem atkal jāpierod pie tā, ka ceļu satiksmē atgriezušies motocikli.»

Saskaņā ar ERGO datiem pirmais moto transportam iegādātās OCTA polises atlīdzības pieteikums šogad saņemts jau marta beigās par negadījumu ar motorolleru, kur izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība pārsniedza 400 eiro. Savukārt pērn lielākā izmaksātā atlīdzība sasniedza 7150 eiro.

Tāpat šogad jau saņemti vairāki nelaimes gadījumu pieteikumi, kur, braucot ar motociklu treniņa laikā, gūtas dažādas traumas. Nereti atlīdzību pieteikumi tiek saņemti par negadījumiem ārvalstīs, kad moto transports tiek nomāts tūrisma izbraukumiem.

Ritvars Heniņš atgādina: «Nereti saistībā ar moto transporta negadījumiem tiek saņemti arī nelaimes gadījumu apdrošināšanas pieteikumi, visbiežāk no dažādiem sporta treniņiem un brīvdienu izbraukumiem. Pēdējo gadu laikā saņemti pieteikumi arī par negadījumiem ārpus Latvijas, kad moto transports tiek nomāts dažādiem tūrisma braucieniem. Svarīgi atcerēties, ka arī ārpus Latvijas, pārvietojoties ar moto transportu, jābūt uzmanīgiem – pirms braukšanas uzsākšanas jāpārliecinās par moto transporta tehnisko stāvokli, jālieto aizsargķivere un jāievēro visi drošības un ceļu satiksmes noteikumi.»

GAR ZEMI. Kaut kādi bojājumi pēc tikšanās ar auto būs arī šim motociklam. Foto no Litkraft.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru