Lielā Talka jau rīt

26.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šosestdien norisināsies ikgadējā Lielā Talka. Līdz trešdienai notikuma mājaslapā talkas.lv tika pieteiktas 1285 talkošanas vietas visā Latvijā, lielās aktivitātes dēļ vietu pieteikšana tika pagarināta līdz vakardienas pēcpusdienai.

«Šogad Lielā Talka atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo esam gājuši soli tālāk un neaprobežosimies tikai ar atkritumu vākšanu, bet lielāku uzsvaru liksim uz atkritumu šķirošanu,» uzsver Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. «Šķirošana, vācot atkritumus, šogad ieviesta, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Mums ir patiess gandarījums, ka cilvēki atzinīgi novērtē Lielās Talkas izaugsmi un pārtapšanu par Ideju Talku, kur vairāk sākam domāt ne vien par savas valsts sakopšanu, bet to, kā panākt cilvēku domāšanas maiņu, liekot pašiem rūpīgāk attiekties pret savu valsti, tās dabu un vidi, kurā dzīvojam. Lielajai Talkai ir jāattīstās, un savu galveno akcentu liksim uz sabiedrības izglītošanu, kā arī informēšanu par pasaules norisēm vides jomā, jo Latvija nevar dzīvot atrauti no visas pasaules.»

Ņemot vērā Lielās Talkas šā gada uzstādījumu – šķirošanu, šogad visi pieteikto talkas vietu talkotāji saņems divu krāsu atkritumu maisus – baltus un zilus. Zilie maisi ir paredzēti visa veida plastmasas atkritumiem, kas vēlāk nonāks otrreizējā pārstrādē, bet baltie maisi – pārējiem atkritumiem. Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 27. aprīlī ikvienā talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

Lielās Talkas organizatori atgādina, ka par atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība: «Savus piepildītos maisus atstāj tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram talkas.lv/kontakti

Desmit gadu laikā Lielajā Talkā kopumā piedalījušies aptuveni 500 tūkstošu dalībnieku, tostarp latvieši arī citās pasaules valstīs. Salīdzinot 2008. un 2018. gada talkā savākto, atkritumu daudzums jau bija samazinājies vairāk nekā uz pusi. Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā Talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa – tīras un zaļas valsts – virzienā.

ČAKLIE TALKOTĀJI. Arī mūspusē daudzi kolektīvi talkoja vēl pirms Lielās Talkas dienas, kā, piemēram, Valmieras Bērnu sporta skolas darbinieki, kuri jau tradicionāli rūpējās par airēšanas bāzes «Krāces» parka sakopšanu. VBSS arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru