Latvijas novusa jaunā(-kā) karaliene

- 13.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šī gada martā, kad viesojos Vaidavas novusa klubā, nemaz nenojautu, ka decembrī tā durvis vēršu vēlreiz. Par iemeslu tam kļuva 15 gadus jaunās vaidavietes EVELĪNAS SIRMĀS uzvara Latvijas 53. individuālajā čempionātā novusā. Evelīnas panākumu varētu dēvēt par unikālu, ja vien gadu iepriekš ko līdzīgu nebūtu sasniegusi tolaik 16 gadus vecā valmieriete Megija Ķelle. Ar jauno novusa karalieni sarunājāmies šīs pirmdienas treniņā kluba jaunajās telpās Vaidavas pagasta pārvaldes mājā.

Ko saka tavas pieredzē daudz bagātākās konkurentes, kad liec viņām pieņemt zaudējumus?

Nevar jau zināt, ko viņas tur galvā patiesībā domā, bet tā jau visas apsveic. Daudzas, kad redzēja, ka Latvijas čempionāta pirmajās kārtās regulāri uzvarēju, vēlēja man labu arī turpinājumā.

Un kā tavi vecāki sagaidīja tavu lielo panākumu?

Es mēģināju viņus apmānīt, nesakot uzreiz, ka izcīnīju pirmo vietu, – gribēju redzēt viņu reakciju, bet, protams, atradās cilvēki, kuri jau bija paspējuši to viņiem paziņot. Izpalika pārsteigums, bet tik un tā viņi bija ļoti priecīgi, īpaši jau tētis. Vēl turnīra laikā, divas kārtas līdz beigām, viņš man zvanīja un teica: ja pati negribi uzvarēt, tad uzvari manis dēļ. Īstenībā man ļoti gribējās uzvarēt, jau ar pirmajām kārtām spēlēju, domājot tikai par uzvaru.

Vislielākais paldies man jāsaka mūsu florbola komandas fizioterapeitei (Jolantai Tauriņai-Ieveniecei – aut.), viņa bija tā, kas mani izglāba, dienu pirms fināla sacensībām uzliekot manam plecam teipus, bez tiem nezin vai varētu izturēt šo garo fināla dienu – jāspēlē bija no pulksten desmitiem līdz kādiem pieciem, sešiem vakarā. Vienīgā atelpa bija brīžos, kad ātrāk kādu biju uzvarējusi.

Dzirdēju, ka dienu pēc šī panākuma Kocēnu Rubenes sastāvā Latvijas čempionāta 1. līgā florbolā guvi savus pirmos vārtus.

Jā, tās brīvdienas man bija ļoti veiksmīgas.

Kad vispār sāki nodarboties ar novusu?

Tas bija aptuveni pirms pieciem sešiem gadiem. Neatceros, kas bija ātrāk – florbols vai novuss. Ar abiem sāku nodarboties vienā laikā. Tētis to spēlēja, un mēs ar māsu Elīnu sākām viņam iet līdzi uz treniņiem Vaidavas pamatskolā – mums tur patika, tad vienā dienā viņš noteica: vai nu nāciet līdzi spēlēt, vai nenāciet vispār. Tētis mums vispirms iemācīja noteikumus, un tikai tad tikām pielaistas pie galda. Atceros, ka mums ar māsu bija jāstiepjas uz pirkstgaliem, lai varētu uzsist pa kauliņiem. Novuss pamazām ieinteresēja, jo bija daudz brīvā laika, bet tā pa īstam iepatikās, kad tētis mūs sāka vadāt uz turnīriem Igaunijā.

EVELĪNA SIRMĀ – pašlaik labākā novusa spēlētāja visā Latvijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru