Lāpu gaismas jūra vijas cauri Valmierai

- 13.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien visā Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena. Tradicionāli, ar lāpu gājienu no Sv. Sīmaņa baznīcas līdz Valmieras Pilsētas kapiem un atceres brīdi pie Brāļu kapu kopas, Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņus pieminējām arī Valmierā.

Piemiņas pasākumā uzstājās jauniešu koris «Skan», svētku runas teica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes virsmācītājs Edijs Kalekaurs un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis Mareks Ozoliņš.

«Simt gadu mūsu valstij, bet pēc 1918. gada, kad tika nodibināta valsts, vēl ilgu laiku – vairāk nekā gadu, bija jāizcīna šī nodibinātā brīvība un ļoti smagi bija jācīnās, lai mūsu valsts tiktu atzīta. Tāpēc šodien mēs esam šeit, lai godinātu tos, kuri zināja, kādā valstī grib dzīvot, bet diemžēl to nepiedzīvoja, jo atdeva savas dzīvības par brīvu Latviju. Šodien pieminam arī tos 70 Valmieras jauniešus, kuri pat īsti neapzinājās, kādās cīņās viņi piedalīsies, nebija turējuši rokās ieročus, bet bija gatavi cīnīties par savu valsti. Viņi pretojās ļoti lielam pārspēkam, jo ticēja, ka Latvija būs brīva un latviešiem būs sava valsts. Tāpēc es aicinu visus – darīsim labas lietas, novērtēsim to brīvību, kas mums dota, un stiprināsim mūsu valsti, mūsu Latviju. Kopīgi cīnīsimies, lai mūsu valsts būtu stiprāka, skaistāka, labāka – veidosim tādu, kādā mēs paši gribam dzīvot,» tā savā runā Jānis Baiks.

LĀPU GĀJIENĀ no Sv. Sīmaņa baznīcas līdz Valmieras Pilsētas kapiem jau tradicionāli devās vairāki tūkstoši valmieriešu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru