Kritika mani motivēs

- 22.Septembris, 2017
Viesis
Laikrakstā

Tā sola basketbolistu Valteru dinastijas pagaidām pēdējais profesionālā līmenī uzspēlējušais puisis Kristaps, ko Valmierā toreizējo valsts čempionu Valmiera/ORDO formā laukumā ieraudzījām pērnās sezonas izskaņā. Tobrīd ar viņa un līdz šim ekskluzīvākā valmieriešu leģionāra pieredzējušā Eirolīgas centra Dora Fišera duetu tika saistītas mājinieku vismaz bronzas cerības Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. Tomēr liktenis izspēlēja ļaunu joku ar Kristapa veselību, un pēc nepilnām divām spēlēm viņš uz savu jauno komandas biedru sērīgo sezonas finišu jau noraudzījās no rezervistu soliņa nekustināmā gala. Taču KRISTAPS VALTERS joprojām ir Valmierā un, šo pirmdien nosvinējis 36. dzimšanas dienu, jau kā komandas galvenais treneris gatavo savējos 2017./2018. gada LBL virslīgas sezonai, pirmajai savā galvenā trenera karjerā.

Paziņojums, ka ar tevi noslēgts līgums uzreiz uz trim sezonām, nāca kā zināms pārsteigums. Kā tur viss izveidojās?

Man pašam tas varbūt nebija liels pārsteigums. Varbūt daudzi nezina, ka es pēdējos gadus, kad spēlēju ārzemēs, komandā biju spēlējošais treneris, asistents galvenajam trenerim. Reāli Turcijas klubā Turk Telekom biju otrais treneris — ne oficiāli, bet laukumā daudz palīdzēju trenerim, iesaistījos taktiskās lietās, arī spēlēs daudz diriģēju. Man tas ļoti labi izdevās. Kad aizgāju uz turieni, komanda tabulā bija pēdējā vietā, es viņus tajā gadā aizvedu līdz play off, kur zaudējām Efes Pilzen. Ar saviem spēkiem es palīdzēju komandai nokļūt tur, kur mums vajadzēja — līdz izslēgšanas spēlēm. Nākamajā gadā jau sezonas sākumā Turcijā dabūju smagu Ahila traumu. Var teikt, ka sabruka mans mērķis palikt Turk Telekom par galvenā trenera asistentu. Tad nākamās sezonas beigās nāca piedāvājums no Valmieras. Biju atkopies no traumas un ienācu Valmieras komandā kā spēlētājs, sāku palīdzēt arī Uvim Helmanim, darbojoties ar jaunākajiem basketbolistiem. Ja Uvim bija kādas problēmas ar spēlētājiem, es vairāk ar viņiem kontaktējos kā spēlētājs. Sezona mums neizdevās, jo es dabūju traumu. Man jau bija doma, ka pēc tās sezonas iešu par treneri, par to jau it kā biju izlēmis, taču tad nāca galvas trauma, pēc kuras es pilnīgi pateicu NĒ aktīvajam basketbolam un pievērsos trenera darbam. Bet tu laikam gribi dzirdēt, kā man tas izdevās?

REIZĒ JAUNS UN PIEREDZĒJIS. Kristaps Valters savā profesionālā basketbolista karjerā spēlējis Latvijā, Turcijā, Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Krievijā un Spānijā, arī NBA vasaras līgā. Savu pieredzi viņš gatavs nodot komandai Valmiera/ORDO nu jau kā galvenais treneris.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru