Kopā ar brāli maina pasauli

- 18.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

KĀRLI KRIŠJĀNI RUSMANI mazsalacieši sauc par novada Gada jaunieti 2018. Puisis ļoti daudz paveicis ārpus dzimtās puses. Kārlim izdevies likt Latvijas cilvēkiem domāt par to, kā starp mums jūtas cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā līdzcilvēku attieksmei vajadzētu mainīties.

«Mainīt pasauli nav viegls uzdevums, bet, ja jūti, ka tas jādara, tad sāc meklēt veidus, kā to izdarīt,» tā Kārlis Krišjānis Rusmanis, kurš mācās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā un Latvijas simtgades gadā bija Junior Achievement Latvia līderu projekta dalībnieks.

Kārlis izdomāja, ka viņš var veidot sociālo kampaņu «Uzdrīksties mainīt pasauli». Viņš izstāstīja video stāstu par savu brāli Rūdi, un tagad facebook ievietotajai informācijai, kā arī citām ziņām, kas sekojušas apmēram pusgada garumā, ir vairāk nekā 150 tūkstoši sekotāju.

«Man patiešām ir liels prieks redzēt atsaucību un drosmi ikvienā, kurš ir izvēlējies pievienoties #MainitPasauli kustībai!» saka Kārlis, kura pārdomas un viedoklis tiek uzklausīts Latvijas sabiedriskajos medijos, viņa izvēle runāt par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek izklāstīta avīžrakstos.

«Brālis ir unikāls, kā mēs visi. Viņu ir izdevies vislabākajā veidā integrēt vidusskolā, deju pulciņā, mākslas skolā. Viņš mācās parastā skolā, bet, lai veiksmīgi integrētu, vajag lielu resursu. Ir labi, ka sākam par to runāt, jo visiem jau spēka nepietiek. Ja nākas saskarties ar to sabiedrības daļu, kas ir noliedzoša, tad ir smagi, bet, ja ģimene ir stiprs plecs, ja tur ir atbalsts, tad viss kārtībā,» savu iniciatīvu LTV1 skaidroja Kārlis, un viņš bija pie viena sarunu galda ar Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāru Ingu Alliku.

TIEŠS VĒSTĪJUMS par to, kā brāļa Rūda un simtiem citu cilvēku ar līdzīgiem attīstības traucējumiem dzīvi padarīt labāku. Kārlis Krišjānis (no kreisās) un Rūdis Rusmaņi ekrāntvērumā facebook «Mēs mainīsim pasauli!».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru