Ko ņemt vērā pērkot savu pirmo auto?

4.Septembris, 2023
Apmaksātā publikācija
Portālā

Kad ir veiksmīgi nokārtots eksāmens un saņemta autovadītāja apliecība, tikai likumsakarīgi, ka jaunais autovadītājs vēlas piedalīties ceļu satiksmē ar savu auto. Pirmās automašīnas iegāde ir ļoti svarīgs, aizraujošs un noteikti arī atmiņā paliekošs process, tomēr, lai vēlāk nenāktos vilties, automašīna ir jāizvēlas apdomīgi.

Vai iegādāties jaunu auto?

Lai arī pilnīgi jauna automašīna sniedz zināmas priekšrocības, turklāt tā ir droša un mūsdienīga, tomēr nereti sākotnēji tiek iegādāts mazlietots auto, par kuru nebūs tik žēl, ja tomēr sanāks to sabojāt.

Svarīgākie faktori automašīnas izvēlē

Ja tiek plānota pirmās automašīnas iegāde, ieteicams vispirms konsultēties ar pieredzējušu autovadītāju, kurš ieteiks labākos risinājumus un norādīs uz niansēm, ko ņemt vērā, lai automašīna labi kalpotu ilgtermiņā.

Cena

Nozīmīgs faktors, bez šaubām, ir automašīnas cena. Princips ir vienkāršs - jo lētāks auto, jo vairāk tajā nāksies ieguldīt vēlāk. Tādēļ, izvērtējot to, cik esat gatavs maksāt par sava pirmā auto iegādi, ņemiet vērā arī to, cik daudz esat gatavs ieguldīt remontā.

Kas attiecas uz finansēšanu, pieejams gan līzings, gan auto kredīts. Abas šīs opcijas paredz mazliet atšķirīgus līguma nosacījumus, tādēļ, lai atrastu piemērotāko, izvērtējiet vairākus variantus. Piemēram, auto kredīts ir arī aizdevēja Sefinance piedāvājumā. Pirms kredīta noformēšanas izvērtējiet savu maksātspēju.

Uzturēšanas izmaksas

Domājot par izmaksām, ir jāņem vērā arī auto uzturēšanas izmaksas. Tas palīdzēs arī novērtēt to, kāda veida auto iegādāties, un kāds ir optimālais kredīta vai līzinga maksājums, ja plānojat izmantot kādu no šiem pakalpojumiem.

Pie uzturēšanas izmaksām jāpieskaita arī degviela, auto apdrošināšana (OCTA un KASKO), riepu nomaiņa, apkope, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, kā arī remonta izdevumi.

Vizuālais izskats un tehniskais stāvoklis

Interesējošo automašīnu vienmēr apskatiet klātienē, vēlams - dienas laikā, lai nepalaistu garām defektus. Ieteicams piesaistīt zinošu autovadītāju vai automašīnu pirms iegādes nogādāt uz apskati kādā neatkarīgā auto servisā. Tā izvairīsieties no nepatīkamiem atklājumiem vēlāk.

Pirmais auto - tas ir svarīgs un vēsturisks brīdis. Būtiski ir nesteigties ar tā iegādi un apdomāt visu kārtīgi, lai savu jaunā autovadītāja statusu varētu patiešām izbaudīt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru