Ko glabā Glabātājs

- 6.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu vīna darītavas produkcija ik gadu papildinās ar kādu jaunu, oriģinālu un šim novadam raksturīgas garšas dzērienu, kuru kvalitāte augstu vērtēta dažādos Latvijas konkursos un degustācijās. Pavisam nesen saņemta kārtējā atzinība nu jau Baltijas mērogā, tapis arī kopprodukts ar maiznīcas Liepkalni konditoreju, bet par to lai tuvāk stāsta vīna darītavas saimnieks JĀNIS BAUNIS:

«Tā kā divos Liepkalnu veikalos ir mūsu produkcija, līdz ar to pašsaprotami, ka mēs arī kaut ko no viņiem vēlējāmies pielikt klāt. Ideja nāca no mūsu puses, lai, piemēram, Ziemassvētku periodā pēc pircēju vēlēšanās būtu ko pielikt kā pievienoto vērtību Piparkūku sidram – cepumus, pašas piparkūkas vai arī zefīru, jo Ziemassvētku periodā šādas dāvanas pieprasa arī uzņēmēji, kas vēlas pārsteigt savus kolēģus un darbiniekus.

Ražošanā tiek īstenots biedrības No Salacas līdz Rūjai projekts, kura pirmajā kārtā SIA Bauņu sēta tikusi pie jaunām ražošanas iekārtām – iegādāts pasterizētājs, pildītājs ar četrām galvām, sešas nerūsējošā tērauda tvertnes, etiķešu līmētājs, kapsulētājs un pudeļu mazgātājs. Līdz ar to palielināsies arī uzņēmuma jauda, jo pieprasījums ar katru gadu nedaudz, taču stabili aug. Konkursā Baltijas kauss, kas norisinājās otro gadu, otrreiz pēc kārtas saņēmu arī godalgu – šoreiz par Piparkūku sidru, kas Baltijā ieguva bronzu. Tas ir ļoti augsts novērtējums tieši eksotiskajos vīnos, kā arī iegūta lielāka atpazīstamība. Šie konkursi dod izpratni, kas esi starp citiem, ko vajag uzlabot un ko ne, – jo vairāk piedalies, jo vairāk uzzini, šādas iespējas noteikti jāizmanto. Vienam no Latvijas augļu un ogu vīnu konkursiem gan kopā ar vēl četrām vīna darītavām par 10 minūtēm nokavējām pieteikšanos, taču šogad novembra beigās būs vēl Augļu un ogu vīnu skate Vecrīgā, kurai esmu pieteicies, – tajā projekta ietvaros piedalīsies 12 vīna darītavas no visas Latvijas.

JĀNIS BAUNIS savā firmas veikalā ar dāvanu komplektu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru