Kas un kad glābs galvaspilsētu?

- 17.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Kā tas varēja notikt, ka Latvijas galvaspilsētu esam atstājuši likteņa varā? Ne jau tikai Ušakova valdīšanas 10 gados Maskavas pakalpiņi Rīgu nobradā, piesmej, izlaupa. Diemžēl joprojām. Vai neviens valstī nesaprata un joprojām nesaprot to, kas ir šis vīriņš – Ušakovs. Viņš taču bija Maskavas acis un ausis. Atgādināšu. Ušakovs bija ITAR – TASS korespondents Latvijā. Ne jau PSRS laikos, bet neatkarīgā Latvijā. Īsts Maskavas aģents. Tā ir Maskavas politika, ko šis izcilnieks iedibina šeit visos iespējamos veidos. Ne velti Saskaņa noslēgusi draudzības līgumu ar Kremļa partiju. Līgums esot pārtraukts. Pārtraukts tikai vārdos, lai viltīgi pielabinātos latviešiem. Svaigs piemērs. Jauntapušais vicemērs Baraņņiks jau dodas uz Maskavu, lai saskaņotu kopīgu darbību. Saskaņa esot kļuvusi pat sociāldemokrātiska. Šos izbāzeņus atzinuši pat Eiropā. Dīvaini dzirdēt, kā politologi, žurnālisti apgalvo – Ušakovs esot viens no populārākajiem Latvijas politiķiem. Kas to iecēlis šajā godā? Šeit sabraukušo, reiz Latviju okupējušo, pēc tam kolonizējušo vidū viņš patiešām tāds ir. Latviešu nē!

Der atcerēties kaut dažus faktus. Padomju režīms tieši Rīgā iesūtīja simttūkstošu migrantu no visas plašās padomjzemes. Vēl precīzāk – miljonu. Visvairāk Rīgā. Vismaz simttūkstoš armijas atvaļināto virsnieku vien. Cik sanāk, ja pieskaita to ģimenes? Vēl tagad Rīgā ir gandrīz 250 tūkstoši nepilsoņu. Kas tie par dīvaiņiem, kuri dzīvo Latvijā, bet pielūdz Krieviju? Bet cik te mīt Krievijas pilsoņu? Vismaz 60 tūkstoši. Kas viņiem aiz ādas, varam redzēt, piemēram, Krievijas prezidenta vēlēšanu rezultātos Latvijā. Procentuāli iedzīvotāju skaitu rēķinot, par Putinu Latvijā nobalsoja vairāk nekā pašā Krievijā. Tie arī ir tie Putina pielūdzēji.

Bet tagad dažos teikumos par Rīgas izlaupīšanas, izsaimniekošanas sērgu, kas plosās gadu gadiem. Visi visur par to runā nepārtraukti. Runā, šausminās, un viss... Tālāk netiek, jo Saeimas, valdības, partijas top un mainās, bet rīcības nekādas. Kā lai šie nedzīro! Nu šķietami sadūšojušies. Ušakovs no amata noņemts. Vai tam ir kāda būtiska nozīme? Nekādas! Saskaņas varza turpinās to pašu, ko darījuši līdz šim. Vēl amizantāk – Ušakovs kopā ar saviem kaķiem paliekot tajā pašā mēra kabinetā. Tātad vadīs un valdīs aizvien. Nu īsts Lembergs nr. 2! No amata sen noņemts, bet turpina saimniekot. Ir nu gan sodīts! Pat krimināllieta nav ierosināta. Ja attiecīgās valsts institūcijas būtu normālas, šis nekauņa jau sen sēdētu cietumā. Jā, jā! Tik daudz ļauna viņš nodarījis mūsu galvaspilsētai un Latvijai kopumā. Un ne tikai latviešiem, kas savā galvaspilsētā ir pazemota minoritāte, bet arī krievvalodīgajiem. Tāpēc, ka šī ušakoviskā, promaskaviskā ideoloģija ik dienas tiek sēta un vairota šo cilvēku prātos un tiem neļauj normāli iekļauties valsts dzīvē. Viņš, protams, kopā ar visādiem latviešu urbanovičiem, ir galvenais nelietis, kas Latvijā mītošos cittautiešus patur atšķirtus no latviešiem. Rezultātā Latvijā izveidojušās divas paralēlas, atšķirīgas pasaules. Un tas ir Ušakova valdīšanas pamats. Ušakovieši dara visu, lai latvieši un krievvalodīgie nedzīvotu saticībā, jo pretējā gadījumā viņi tiktu izmesti mēslainē.

Cik ilgi šausmināsimies, ka Rīga jāglābj no pilnīgas pārkrievošanas? Glābt varēja, ja vien ušakovieši skolas nepaturētu krieviskumā. Kas krievu skolotājus atturēja no latviešu valodas apgūšanas? Ušakova politika. Skolas arī šodien nevarot pāriet uz mācībām latviešu valodā. Skolotāji vadīt stundas latviski nevarot. Vai nav traki! Pagājuši gandrīz trīsdesmit neatkarības gadi, bet pat skolotāji nav apguvuši latviešu valodu. Ušakoviešu pretvalstisko darbību pieredzēju un ļoti labi zinu, gandrīz 18 gadus atrodoties Saeimā. Tādēļ apgalvoju – viņi nemainīsies, viņi ir deviņdesmito gadu pretvalstiskajā Interfrontes inkubatorā izperēti. Vārdu sakot – jauninterfrontieši!

Un vēl. Ņemot vērā, ka Rīgā dzīvo puse no valsts iedzīvotājiem un par Rīgu kā galvaspilsētu ir jārūpējas ikvienam Latvijas cilvēkam, pilsētas dome jāvēl visiem Latvijas pilsoņiem. Tā nav vienkārša pašvaldība. Tas ir valsts pamats, valsts sirds un asinsrite, un par to jārūpējas mums visiem kopīgi. Piebildīšu, ka šī doma par Rīgas vadības vēlēšanām tika minēta jau Latvijas Tautas frontes laikā. Realizēsim to vismaz tagad! Latviešu kā tautas interesēs. Arī to sveštautiešu interesēs, kuriem Latvija ir ne tikai ērtību, iespēju un labākas dzīves vieta.

Ja gribam kardinālas pārmaiņas Rīgā, tad pašlaik jāatlaiž visa Rīgas dome. Ja to neizdarīsim, uz pārmaiņām varam necerēt. Saskaņas pārsvars domē taču nodrošina un nodrošinās esošo visatļautību. Laiks kardinālai rīcībai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru