Kas ir boreālie meži?

- 5.Oktobris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

24. augustā Valmieras pašvaldībā notika Valmieras pilsētas teritorijas plānojuma un Vides pārskata projekta publiskās apspriešanas sapulce. Dalībnieku skaits bija neliels. Konkrēti priekšlikumi netika izteikti. Debates klātesošo vidū izraisīja jautājums par biotopu aizsardzību, kas ietver «boreālos mežus» perspektīvā topošajā industriālajā parkā.

Kas tad ir boreālie meži? Pirmkārt, šie meži ir Eiropas Savienības aizsargājamo mežu biotops ar Nr. 9010. Pēc definīcijas šie ir dabiski veci, kā arī jauni meži, kas dabiski  attīstījušies pēc ugunsgrēkiem. Šeit maz vai nemaz nav bijusi saimnieciskā darbība. Dabisko mežu nogabalu izplatība ir diezgan maza, jo ir notikusi intensīva mežsaimnieciskā darbība.

Šoreiz ir runa par skujkoku mežiem. Mūsdienās par ugunsgrēkiem maz var runāt, jo notiek intensīva mežu aizsardzība pret ugunsgrēkiem, meži tiek izcirsti un daudzi mākslīgi atjaunoti. Šajā biotopā ir dabiskiem mežiem raksturīgi apstākļi Var būt arī dažāda vecuma sakritušas kritalas. Tas būtu īsumā par veciem vai boreāliem mežiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru