Kafijas meistarklase

19.Decembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Novembra beigās un decembra sākumā uz divām meistarklasēm Valmieras tehnikumā un Rankas teritoriālajā struktūrvienībā viesojās kafijas grauzdētavas «Tīrs miers» veidotāji Baiba un Kalvis Lapsiņi, lai 2. un 3. kursa pavāra specialitātes audzēkņus Rankā un 1. kursa viesmīļa specialitātes audzēkņus Valmierā iepazīstinātu ar profesijām, kuras nevar apgūt, sēžot skolas solā, – barista un kafijas grauzdētājs.

Kalvis savā uzņēmumā pilda gan baristas, gan grauzdētāja uzdevumus, kā arī ir sava privātā biznesa vadītājs, tādējādi viņš audzēkņus iepazīstināja ne tikai ar specifiskajām kafijas ražošanas nozares īpatnībām, bet arī ar iespēju uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Abu meistarklašu gaitā viņš dalījās ar savu personīgo pieredzi kafijas grauzdētāja un baristas profesiju apgūšanā, ar to, kādām personības īpašībām jāpiemīt, lai varētu strādāt šajās profesijās.

Meistarklašu noslēgumā audzēkņiem tika dota iespēja praktiski izmēģināt, ko nozīmē baristas darbs, gatavojot kafiju sev un saviem grupas biedriem. Visi, kas izmēģināja sevi baristas lomā, atzina, ka darbs nav vienkāršs, bet interesants un katrā ziņā tā ir viena no iespējām, kur virzīt savu karjeru. Pasākums tika īstenots projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» ietvaros.

GŪST IEMAŅAS. Tehnikuma audzēkņi praktiski liek lietā kafijas grauzdētavas «Tīrs Miers» īpašnieka Kalvja Lapsiņa (attēla centrā) stāstīto, lai pagatavotu gardu kafiju. Foto no arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru