Jaunieši izzina sevi

- 16.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lieliski, ja no mazām dienām zini, par ko vēlies kļūt, kad pieaugsi, un vēl jo labāk, ja zini, kādu ceļu iet līdz nospraustajam mērķim. Diemžēl procents cilvēku, kuri skaidri apzinās savas dzīves aicinājumu, ir samērā niecīgs. Mūsdienās darba tirgus vide ir dinamiska, iespēju šķietami tik daudz, ka bērni un jaunieši apjūk plašo izvēļu priekšā.

Tieši tālab Valmieras Jaunatnes centrs «Vinda» bija uzaicinājis karjeras biznesa konsultanti, koučinga spēļu treneri Jolantu Priedīti, kura klātesošajiem vienas dienas garumā ar dažādām nodarbēm palīdzēja saskatīt un definēt personiskos mērķus, kā arī ģenerēt dažādas uzņēmējdarbības idejas.

Tā, piemēram, Jānis — puisis, kurš beidzis ViA bakalaura studijas IT jomā, atzina, ka domājot par savas mājaslapas izveidi un vēloties būt neatkarīgs — pats sev priekšnieks, taču, tā kā ideja vēl nav līdz galam nobriedusi, puisis saprot, ka pagaidām nepieciešams strādāt algotā darbā.

«Es nopietni domāju, ko un kā darīt. Esmu daudz interesējies un lasījis, bet šodien ierados pēc atbildēm uz saviem jautājumiem. Pašlaik manas idejas ir nekonkrētas, taču zinu, ka vēlos būt finansiāli brīvāks. Man ir svarīga stabilitāte, un arī jaunām iecerēm nepieciešams finansējums, tāpēc paralēli nākotnes iecerēm, vismaz biznesa idejas sākuma posmā, ļoti svarīgs faktors ir pastāvīgs darbs. Tātad paralēli ir jāattīsta gan uzņēmēja prasmes, gan jābūt labam darbiniekam,» piebilst Jānis.

KARJERAS KONSULTANTE Jolanta Priedīte palīdz jauniešiem ielūkoties savās uzņēmējspējās. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru