Jauni sistēmas upuri

- 13.Oktobris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Domstarpību mākonis savilcies pār sociālās korekcijas izglītības iestādi «Naukšēni». Pusaudžu vidū valda ģedovščina, audzēkņiem trūkst izglītošanās iespēju un atbalsta, no darba atstādināts iestādes vadītājs Didzis Čākurs, un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija gatavo ziņojumu par iespējamiem pārkāpumiem. 

Pirmdienas vakarā situāciju, kāda atklājusies sociālās korekcijas izglītības iestādē «Naukšēni», rādīja LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens». «Naukšēni» tagad ir daudzu ziņu virsrakstos. Par iemesliem, kāpēc nav prasmju, iespēju, intereses atbalstīt no ceļa nogājušus bērnus, pusaudžus, jauniešus, gan izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci, gan Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāju Jāni Ābeli iztaujāja «Dienas jautājumā». 

Neder cietuma likumi

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece: «Ir absolūti nepieņemami, ka Latvijā ir izglītības iestāde, par kuru mums nākas dzirdēt tādas antihumānas lietas kā karceri, izolatori un vēl jo vairāk – fiziska un emocionāla bērnu iespaidošana. «Naukšēnos» ir bērni, kuri dažādu apstākļu dēļ nomaldījušies no ceļa un kuriem ir vajadzīga vislielākā palīdzība, tostarp pat pārcilvēcīga iejūtība, sapratne un vēlme palīdzēt iemācīties dzīvot. Tai ir jābūt vietai, kur šiem bērniem resocializēties, nevis mācīties dzīvot pēc cietuma likumiem.»

IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ mīt ap 20 audzēkņu vecumā no 11 līdz 18 gadiem, kuri paralēli korekcijas darbam iegūst arī pamatizglītību un mācās. Daļai korekcijas programma nozīmēta par administratīvajiem pārkāpumiem, tostarp arī par dažādām atkarībām, bet daļa te ir tāpēc, ka, būdami nepilngadīgi, notiesāti jau par sīkiem noziegumiem, pārsvarā par zādzībām. Foto no iestādes «Naukšēni» mājaslapas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru