Jaunajiem uzņēmējiem visi ceļi vaļā

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās piektdienas vakarpusē viesnīcā Wolmar jau otro gadu pēc kārtas notika LIAA Valmieras biznesa inkubatora rīkotais pasākums Gada balva 2018. Par to Liesmai stāsta inkubatora projektu vadītāja Laura Krūmiņa-Zvaigzne: «Pasākums bija kupli apmeklēts, zālē bija kādi 70 cilvēki – gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas dalībnieki, arī apbalvoto sveicēji no vairākām Vidzemes pašvaldībām. Uzmanības centrā, protams, bija mūsu dalībnieki, jo šī nu ir tā diena un reize, kad varam klātienē cits citam labus vārdus pateikt. Pasākumu organizējam arī tāpēc, ka tās uzņēmēju komandas jau būtībā ir ļoti mazas, tāpēc viņiem varbūt pašiem tādus svētkus grūti sarīkot. Tad nu mums ir šie visiem kopīgie svētki – Gada balva

Viņu papildina inkubatora vecākais projektu vadītājs Juris Čivčs: «Pluss šādai kopā nākšanai ir tas, ka visi kopā tādā skaitā nemaz īsti nevaram inkubatora telpās sanākt. Uz dažādiem mūsu rīkotajiem pasākumiem, uz kuriem arī visi aicināti, tomēr ne vienmēr visi spēj ierasties. Toties šeit, svinīgā Gada balvas gaisotnē, plus vēl, ja esi nominēts kādai balvai un ja vēl arī vēlme satikt savus cīņu biedrus uzņēmējdarbībā, ir īstā reize, kad samērā mierīgā atmosfērā to var izdarīt. Pasākums mums jau otro gadu, izskatās, ka šī tradīcija noteikti turpināsies. Jau pirmajā reizē rīkošanas latiņu sev uzlikām gana augstu, tādā pašā stilā arī turpinām. Tāpat kā pērn, arī šogad balvas tika pasniegtas 10 nominācijās, taču to nosaukumi bija nedaudz pamainīti, jo cenšamies aptvert visas iespējamās uzņēmējdarbības sfēras. Katrā nominācijā bija trīs nominanti, viens no viņiem tad arī saņēma balvu.»

Gada balvas 2018 ceremoniju šoreiz vadīja Ilze Lieckalniņa, nu jau bijusī Valmieras teātra aktrise. Ilze pabeigusi pirmsinkubāciju Valmieras biznesa inkubatorā, jau nodibinājusi savu uzņēmumu un vēlas veidot mazās formas teātri, par kura mājvietu izvēlētas Cēsis.

Lūk, uzvarētāji visās 10 nominācijās! Gada dizaina balvu ieguva Cēsu SIA Qinn Designs, viņu pagaidām pamanāmais ražojums ir koka dizaina izlietnes. Eksporta potenciāla balva palika Valmierā – SIA EZ Studio tā vēl par kādu gabaliņu pietuvinās vispasaules tirgum. Nominācijā Sociālā tehnoloģija balvu saņēma SIA Bramex no Kocēnu novada par efektīviem risinājumiem rehabilitācijā un logopēdijā. Gada estētiķa balva tika valmierietei Laurai Vēverei par ieguldījumu blogeru kustības vēršanā plašumā. Gada magnēts nu jau aizejošajā 2018. gadā bijis SIA Frenx no Beverīnas novada, balva ir novērtējums šī uzņēmuma prasmei radīt uzticību un motivāciju savos darbiniekos. Kā Gada karuselis tika apbalvota valmieriete Sigita Ābele – lai viņai izdodas Valmierā izveidot sāls istabu! Gada zirnekļcilvēka balva aizceļoja uz Valkas novadu – tā uzņēmumam SIA Tīklu Parki par pirmo jau izveidoto tīklu parku Līgatnē, kam noteikti sekos vēl daudzi citi. Gada atrāviens (labā nozīmē!) šogad sanācis jaunizveidotajam Burtnieku novada kokapstrādes uzņēmumam SIA Woodheart, kas uzrādījis izaugsmi visos biznesa inkubatoram svarīgajos rādītājos. Gada cerības balva aizceļoja uz Pārgaujas novadu, kur SIA Safe&Stable pamazām savu ideju – spieķi ar sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem – veido par reālu produktu. Balvu Gada prototips saņēma valmierieši no SIA Pike Boy kayak – viņu saliekamā laiviņa, piepalīdzot arī Valmieras pašvaldības atbalstam Zīle, drīz reāli peldēs un ne vienā eksemplārā vien!

Kā atzina rīkotāji, pasākums izdevies labi, jo lielākā daļa sanākušo turpinājuši sarunas pie galdiņiem arī pēc oficiālās daļas beigām. Dažos vārdos 2018. gadu LIAA Valmieras biznesa inkubatorā raksturo tā vadītājs Jurģis Priedītis: «Gads kopumā mums bijis ražīgs, ar labu pienesumu. Divas uzņemšanas, 20 jauni inkubējamie, 40 uzņemti pirmsinkubācijā. Pēdējā šī gada uzņemšanā 4. oktobrī mums bija pati lielākā konkurence starp LIAA inkubatoriem Latvijā – 24 gribētāji uz 10 vietām!»

KOPĀ MĒS VARAM! LIAA Valmieras biznesa inkubatora Gada balvas 2018 laureāti kopā ar pasākuma rīkotājiem. Uģa Brālēna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru