Izcīna ceļazīmi uz Eiropas atklāto čempionātu robotikā

11.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras 5. vidusskolā norisinājās robotikas sacensību «FIRST LEGO League» Latvijas mēroga fināls, kurā uzvaru un ceļazīmi uz Eiropas atklāto čempionātu robotikā izcīnīja Kocēnu novada Rubenes pamatskolas komanda «Rubis» skolotāja Ivara Ādamsona vadībā.

«FIRST LEGO League» fināla sacensību tēma bija «Into orbit» («Orbītā»). Rubenes pamatskolas komandas vadītājs – direktors Ivars Ādamsons cīņu raksturoja kā spraigu, jo konkurence katru gadu arvien pieaug, un cīnīties ar pieredzējušiem 9. klašu skolēniem ir liels izaicinājums. «Rubis» izšķirošajam posmam bija labi sagatavojies un spēcīgi startēja visās fināla kārtās.

«FIRST LEGO League» sacensības notiek visā pasaulē, arī Latvijā, un Rubenes pamatskola tajās piedalās jau trešo reizi. Vai bija pamats domāt par šādu iznākumu? Gribētos teikt, ka zināma likumsakarība meklējama Rubenes pamatskolas mērķtiecīgā robotikas pulciņa un robotikas stundu organizēšanā. Esam sasnieguši brīdi, kad bērni un vecāki interesējas, vai arī nākamajā gadā būs robotikas stundas, tātad interese ir. Un, ja cītīgi strādājam, tad jābūt arī rezultātiem. Ar izcīnīto uzvaru Latvijas līmeņa sacensībās nekas nav beidzies, sākam meklēt iespējas nokļūt Izmirā, lai Kocēnu novada un Latvijas vārds izskanētu arī Turcijā,» pēc uzvaras dalījās  Ivars Ādamsons. Eiropas atklātais čempionāts robotikas sacensībās notiks no 22. maija līdz 25. maijam Izmirā, Turcijā, un tajās piedalīsies vairāk nekā 100 komandu no 70 pasaules valstīm.

Viens no uzdevumiem bija prezentēt mājas darbu. Skolēni patstāvīgi un padziļināti bija izpētījuši kosmosa tēmu un ar jauniegūtajām zināšanām dalījās ar klases un skolas biedriem. Komanda kopīgi veica pētījumu, kā palīdzēt kosmonautiem uzturēt sevi formā bezsvara stāvoklī, izzināja cilvēka muskuļu uzbūvi, treniņu pamatprincipus, konsultējās ar skolotājiem un meklēja informāciju internetā, līdz tapa vingrojumu komplekss. Sacensību gaitā skolēnus intervēja angļu valodā runājoša televīzijas kompānija. Fināla sacensību noslēgumam komanda bija sagatavojusi priekšnesumu «Kosmiskā deja», kurā garākais dejotājs sasniedza 3,15 metrus, bet īsākais – aptuveni 65 centimetrus.

GODALGOTIE RUBENIEŠI – komanda «Rubis» kopā ar savu vadītāju Rubenes pamatskolas direktoru Ivaru Ādamsonu pēc dalības sacensībās. Foto no Kocēnu novada pašvaldības arhīva

Komentāri
Pievienot komentāru