Invalīdam jābūt vietai darba tirgū

- 24.Aprīlis, 2015
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Risinājums ir dienas centri, darba centri vai atsaucīgi uzņēmēji, kas gatavi invalīdu kompetenci izmantot kaut pāris stundu dienā.

«Ja invalīda varēšana darbā ir vien 10 procenti, tad labklājīgā sabiedrībā tieši šos 10 procentus cenšas izmantot. Ja viņš spēj strādāt 15 minūtes, tad mēģina šo darba vietu radīt un uzturēt, lai cilvēks šīs 15 minūtes nostrādā. Latvijā kopš padomju laika diemžēl ir tāda pieeja, ka vērtējam nevis to, ko invalīds var, bet skatāmies, ko nespēj. Tā diemžēl uz invalīdu joprojām raugās arī sabiedrība,» uzsvēra pētniece Anna Broka, kura sadarbojusies ar Vidzemes jauniešu integrācijas un kompetenču centru, kas realizējis Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstīto projektu «Learning in Doing and Working Together». Tam ir arī starptautiska ievirze, jo projekta realizētāji pieredzi smēlušies Zviedrijā un Norvēģijā, interesējoties par tuvējo kaimiņvalstu sociālās politikas aspektiem, kā tur organizē līdzcilvēku, īpaši jauniešu, ar smagu fizisku un garīgu invaliditāti iekļaušanās iespējas sabiedrībā un kā specifiski tiek analizētas iespējas iekļauties darba tirgū.

Projektam «Learning in Doing and Working Together» noslēdzoties, Valmierā notika daudzpusīgs seminārs, kura laikā

DARBA CENTRA jeb darbnīcas spilgts piemērs ir apskatāms un novērtējams Camphill ciematā «Rožkalni». Filcēšanas darbnīca ir viena no daudzajām, kurā jaunieši strādā un bauda paliekošu rezultātu. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru