Interesanta pēcpusdiena ar personību

- 11.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā, kad arī Valmieras pašvaldības vārds tika ierauts Latvijas mēroga politiski ekonomisku cīniņu virpuļos, piektdienas pēcpusdienā LIAA Valmieras biznesa inkubatorā notika jau laikus plānots pasākums sērijā Tikšanās ar personību. Šoreiz ciemiņš bija Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš nesen kļuvis arī par LIAA Valmieras biznesa inkubatora Konsultatīvās komisijas priekšsēdētāju un turpmāk piedalīsies inkubācijas programmas jauno pieteikumu izvērtēšanas sēdēs.

Jāteic, ka pasākums bija pietiekami labi apmeklēts, tiesa, šis gan nebija arī tas gadījums, kad zālē nav ābolam kur nokrist... Starp interesentiem bija gan jaunie uzņēmēji, gan biznesa vīri ar stāžu, gan augstākās un vidējās profesionālās izglītības iestāžu, gan Valmierai blakus esošās pašvaldības administrācijas pārstāvji. Pēcpusdienas sarunu virzītājs bija inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis, Jānis Baiks nepiespiestā gaisotnē atbildēja uz viņa un vēl vairāku pasākuma dalībnieku uzdotajiem jautājumiem. Malā palika vienīgi politika, pārējās tēmas – ciemiņa karjeras ceļš līdz Valmieras mēra krēslam, pilsētas vadīšanas nianses, arī relaksācija no ikdienas stresa, īpaši izceļot Jāņa Baika pērn pieveikto soļojumu Rīga – Valmiera, administratīvi teritoriālās reformas tuvošanās – tika izķidātas sīki un pamatīgi.

Lai izpaliek garāks pēcpusdienas atstāstījums, Liesmai nozīmīgas šķita Jāņa Baika atbildes uz diviem jautājumiem: kuri ir trīs, viņaprāt, nozīmīgākie ar viņa līdzdalību tapušie objekti Valmierā un kas viņu ikdienā motivē arvien jauniem izaicinājumiem? Savā TOP3 Valmieras mērs pieminēja pērn ekspluatācijā nodotos abus īres namus un peldbaseinu, kā arī patlaban vēl procesā esošo Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas projektu. Par savu ikdienas dzinējspēku, kas dod enerģiju darbam, Jānis Baiks teica: «Man patīk tas, ko daru. Manuprāt, mēra amats – tā nav profesija vai kāds standarta amats, pilsētas mēra amatam savā ziņā jābūt kā dzīvesveidam. Tev visu laiku jābūt tajā iekšā! Par dzinuli...

IR DAUDZ PIEREDZĒTS. Valmieras mēram Jānim Baikam (no labās) pilsētas pašvaldībā – gan izpildvarā, gan deputātos – rit jau trešais gadu desmits, tāpēc interesantu piedzīvojumu un pamācošu gadījumu stāstījumam pāris stundu garumā netrūkst.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru