Iespēja, ko nedrīkst palaist garām

- 14.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Attiecībā uz izmaksām elektrībai un apkurei situācija ir acīm redzama – bez optimisma, šī ziema vienkārši būs jāpārziemo. Jāmeklē iespējas, kā pilnībā nesagraut patērētāju pirktspēju.

Jāpanāk, lai brīdī, kad atgriezīsimies pie normālām energoresursu cenām, visas mājsaimniecības neizrādītos parādu jūgā, ģimenēs nebūtu izmisums un uzņēmējiem nebūtu pārtraukta saimnieciskā darbība – jāņem vērā, ka šī problēma skar ne tikai iedzīvotājus, bet arī uzņēmumus. Tāpat šis jautājums skar skolas, bērnudārzus, veselības aprūpes iestādes un tamlīdzīgi. Nevienai šādai iestādei, nevienam uzņēmumam, nevienai mājsaimniecībai savā budžetā nav paredzēta nauda tik drakoniskam elektrības cenu pieaugumam.

Tātad ir nepieciešams atbalsta mehānisms, kas varētu palīdzēt gan iedzīvotājiem, gan skolām, slimnīcām un muzejiem, gan arī uzņēmumiem. Jāņem vērā, ka tautsaimniecībā ir krasi pieaugušas ražošanas izmaksas un produkcijas gala cenas visos segmentos – arī Latvijas eksports kļūst mazāk konkurētspējīgs, mājsaimniecību spēja nomaksāt lielos rēķinus ir krasi samazinājusies; piedevām šāds elektroenerģijas cenu kāpums izsauc visu patēriņa cenu pieaugumu (kāpums pašlaik tiek vērtēts 7 līdz 8% robežās).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru