Ieguldījums nākotnē

- 21.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc nepilna pusotra mēneša – 29. augustā – ir gaidāmas iepriekš vairākkārt atliktās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Balsos par jauno Rīgas domes sastāvu, protams, Latvijas galvaspilsētas iedzīvotāji, tomēr šīm vēlēšanām būs ievērojama nozīme arī visas valsts mērogā.

Jāatgādina, ka galvenais iemesls, kura dēļ Saeima un Valsts prezidents šā gada februārī apstiprināja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces likumprojektu par 2017. gadā ievēlētās Rīgas domes atlaišanu, bija pašvaldības deputātu nespēja nodrošināt pilnvērtīgu darbu pēc tam, kad sakarā ar aizdomām par saistību ar kukuļdošanu starp kompānijām Škoda un Rīgas satiksme no amata tika atstādināts iepriekšējais ilggadējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Pēc šīs atstādināšanas atklājās jauni fakti, kuri liecināja par Rīgas domes iepriekšējās vadības politiskajā paspārnē notikušām iespējamām citām nelikumībām un koruptīviem darījumiem, kā arī atklātu nesaimnieciskumu. Tāpat Rīgas domē sākās iekšējās nesaskaņas, kuru dēļ izrādījās neiespējama virknes svarīgu lēmumu pieņemšana, bet šā gada sākumā piecas reizes pēc kārtas kvoruma trūkuma dēļ nenotika domes sēdes, kas arī kļuva par tiesisko pamatu Saeimas lēmumam atlaist Rīgas domi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru