Grūžot un vaidot Vaidavā

- 29.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lieliskiem laikapstākļiem klātesot, jautri sportiskā gaisotnē sestdien Vaidavā uz Vaidavas ezera ledus norisinājās tautas slēpojums «Slēpo un Vaidi».

Aktīvā tūrisma centra «Eži» un Kocēnu novada organizētajā pasākumā piedalījās teju 150 dalībnieku, pārstāvot plašu vecuma amplitūdu, kā arī sportisko sagatavotību. Slēpotgribētāju dienas kārtībā bija divas izvēles – viens aplis ap ezeru jeb «Vaidējiens», kas mērāms apmēram septiņu kilometru garumā, vai divi apļi (~14 km) jeb «Grūdiens». Profesionālākie slēpotāji, protams, izvēlējās sev piemērotāko – grūdienu, ar ko naskākie tika galā 38 minūtēs: pats ātrākais – cēsnieks Reinis Matīss Upens – abus tuvākos konkurentus apsteidza vien pašā finiša spurtā. Ātrākā starp dāmām – Vilma Alberinga.

Pusi īsākajā distancē visiem pogas pārliecinoši izgrieza valmierietis Aigars Celmiņš, kurš distanci veica 22 minūtēs. Visai atraktīvā veidā distanci ugunsdzēsēja uniformā veica Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes priekšsēdētājs Egīls Kaužēns.

Tika padomāts arī par mazajiem slēpotājiem, kur lielākie no tiem veica divus viena kilometra aplīšus, bet mazākie ar un bez vecāku palīdzības – vienu.

Visbeidzot – pēc leģendārā slēpojuma «Baiļu apļi» labākajām tradīcijām arī šajā visus dalībniekus pēc uzvarētāju apbalvošanas gaidīja loterija ar galveno balvu – velosipēdu.

VAIDAVAS EZERA LEDUM KRAKŠĶOT – «Slēpo un Vaidi» dalībnieki startā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru