Franči būvē Valmierā!

5.Decembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Tas nu ir noticis! Jau teju visu pagājušo nedēļu jaunās BMX trases būvlaukumā pavisam reāli strādāja uzreiz trīs francūži – Mickael Paul Xaxaire, Nicolas Bonne Gwenael un Christopher Hatton – no specializētās BMX trašu būvniecības firmas EURL RAS Protracks Inc.

Būvlaukumā Liesma pabija piektdien rīta pusē, kad darbi trases profila veidošanā ritēja pilnā sparā. Jāteic, ka biju cerējis pašu firmas šefu Tomasu Hamonu un viņa komandu ieraudzīt labi ekipētu procesa pārraugu veidolā – nu, tādus biezās dūnu jakās ar kapucēm tērpušos inženierus mērniekus, kuru galvenie instrumenti ir dažādi specifiski lāzera tālmēri... Nekā nebija! Visi trīs franču puiši, izņemot savu vadītāju, kurš jau bija devies atpakaļ uz Franciju, čakli darbojās ar tehniku, patiešām raiti izmantojot abus jaudīgos hidrauliskos ekskavatorus un frontālo iekrāvēju. Vēl ciemiņu rīcībā vajadzības gadījumā arī 12 tonnu vibroveltnis. Sīkāk par visu būvlaukumā notiekošo pastāstīja BMX trases celtniecības ģenerāluzņēmēja – SIA Sanart – projektu vadītājs ANDRIS TREIMANIS:

«Patlaban laika apstākļi – neliels sals – ir ļoti pateicīgi, lai varētu veikt pirmās un trešās virāžas būvniecību. To ar mūsu sagādāto tehniku veic mūsu sadarbības partneri šajā projektā no Francijas. Pats Tomass Hamons jau devies uz Franciju, šeit strādā trīs viņa cilvēki – augstas klases profesionāļi, kuri pieprot savu arodu patiešām labā līmenī. Franči Valmierā ieradās 26. novembrī pa taisno no Japānas, kur arī bija būvējuši BMX trasi. Praktiski bez atpūtas uzreiz viņi ieradās būvlaukumā un sāka darboties! Franči apmetušies Valmiermuižā īrētā dzīvoklī, līgumā bija paredzēts, ka viņi paši tiek galā ar šīm sadzīves lietām.

Franči strādā ar visu viņiem nepieciešamo tehniku pēc kārtas! Ar ekskavatoriem tiek veidoti kalnu reljefi, ar frontālo iekrāvēju no kaudzes uz nepieciešamo vietu ekskavatoram tiek pievesta grunts. Mūsu ziņā – pievest frančiem darbam nepieciešamo grunti, to vedam tepat no vietējiem piepilsētas karjeriem. Ar tehniku mums palīdz celtniecības tehnikas un aprīkojuma īres kompānija Honest Rent no Burtnieku novada Valmieras pagasta.

BONJOUR! Francūzis ekskavatorā sveicienam pacēlis sava jaudīgā izpalīga strēli ar līdzināmo kausu taisni debesīs: Labdien!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru