Eliksīrs dvēselei

- 6.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu novada vidusskolas jaunās un prasmīgās rokdarbnieces jau vairākus gadus slavenas visā Latvijā un pat aiz tās robežām, un nupat saņemta vēl viena priecīga ziņa par kārtējo panākumu. Tas nenoliedzami ir skolotājas DIĀNAS KAUŽĒNAS nopelns, tāpēc lūdzām viņu par šo notikumu pastāstīt izsmeļošāk.

«Starptautiskajā konkursā Es dzīvoju pie jūras Jūrmalas mākslas skolā žūrija vērtēja 4651 darbu no 29 valstīm dažādās kategorijās — zīmēšanā, gleznošanā, grafikā, datorgrafikā un tekstilā. Tā kā joprojām strādāju divās skolās — Naukšēnos un Rūjienā, visas sešas manas skolnieces izpelnījās žūrijas ievērību: naukšēnietēm zelta un sudraba medaļas, kā arī Atzinība, rūjienietēm — trīs Atzinības. Piedalījāmies kategorijā tekstils, sacenšoties nevis ar parastām, bet ar mākslas skolām no visas Latvijas. Man nepatīk plēsties, bez kā dažkārt nevar iztikt stundās, man patīk strādāt radošu darbu, radošums ir kā eliksīrs manai dvēselei. Tie ir bērni, kuri grib, viņi nāk un dara arī pēc stundām, lielās meitenes nāk sestdienās, svētdienās un arī brīvlaikā, kad varam veltīt vienu dienu līdz vakaram, cik vien jaudājam, jo divas stundas pēc mācībām nav liels laiks, lai varētu daudz izdarīt. Laiks paiet arī, kamēr mēs izdomājam, darba procesā daudz kas mainās, jo ir bijis, ka darbs top pavisam citādāks nekā sākotnēji izdomātais. Piemēram, ar Rūjienas meiteni sākām ar tiltu miglā, jo konkursa apakštēma bija tilti, un pēc rūpīgiem pētījumiem nonācām pie pasaules bīstamākā tilta Pakistānā. Līdz šim pati nebiju varējusi iedomāties, cik dažādi mēdz būt tilti pasaulē — tas bija atklājums arī man.

Pirmo reizi šajā konkursā piedalījāmies pagājušajā gadā, meitene, kura šogad ieguva zelta godalgu, pērn bija bronzas medaļas laureāte. Rūjieniete, kas tāpat startēja otro gadu, savai iepriekš izcīnītajai Atzinībai arī šogad pievienoja Atzinību. Tā nolēmu, ka jāturpina, šogad piesaistot jau vairāk bērnu. Konkurss norisinājās jau septiņpadsmito reizi, un ar katru gadu dalībnieku skaits tikai aug — pirms pāris gadiem tie bija divi tūkstoši, pagājušajā gadā — trīsarpus, šogad vēl par tūkstoti vairāk. Apbalvoto skaitā vairāk nekā puse ir ārzemnieki — turki, ķīnieši un dalībnieki no daudzām Eiropas un Āzijas valstīm. No 9. marta, kad arī notiks svinīgā apbalvošana, konkursa darbi būs skatāmi Jūrmalas akvaparkā.

SKOLNIECE un SKOLOTĀJA. Laila Ozoliņa, pagājušā gada olimpiādes laureāte, Jūrmalas konkursā izpelnījās Atzinību. Šobrīd viņa darbmācības stundā šuj lupatu lelli izstādei, un, kā atzīmēja skolotāja, Lailai ļoti patīk smalkie darbi, kuri prasa lielu pacietību. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru