Eiropas galvenā BMX trase aiziet apritē

9.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien Valmierā, Čempionu ielā, tika atklāta šobrīd viena no  modernākajām BMX trasēm Eiropā, tieši te jau šonedēļ tiks noskaidroti 2019. gada Eiropas čempioni šajā dinamiskajā tehniskajā sporta veidā. Tā kā šī sporta būve vienlaikus ir arī celtniecības objekts, kas savā ziņā palīdzējis sildīt ekonomiku ne tikai Valmierā, bet arī visā Latvijā, tad šoreiz vairāki viedokļi par to arī Liesmas ekonomikas lappusē.

Uz jaunās BMX trases atklāšanu bija ieradies arī LOK prezidents un visu Latvijas BMX attīstības laiku šim sporta veidam tuvu stāvošs vīrs Aldons Vrubļevskis, tāpēc viņa viedoklis Liesmai ir ļoti svarīgs.

Kādas ir sajūtas šodien, redzot šo sporta būvi, kas tapusi Valmierā?

Tas ir grandiozi, ko mēs šodien redzam! Ļoti cienījami, ka uz šodienas atklāšanu un Eiropas BMX čempionātu trase ir nosaukta Māra Štromberga vārdā – gan Māris, gan Valmiera to ir pelnījuši godam, domāju, tas būs arī labs atzīmējams fakts gan no Eiropas čempionāta dalībnieku, gan no starptautisko federāciju puses, ka Latvija gan spēj novērtēt savējo sasniegumus, gan spēj nodrošināt visaugstākā līmeņa sacensības, gan arī ciena un godā savu sportistu panākumus un sasniegumus.

* * *

Brīdi pirms atklāšanas runām Liesmai savu viedokli par jauno BMX trasi pauda Valmieras mērs Jānis Baiks.

Kā šeit, jaunajā BMX trasē, viss ir sanācis?

Domāju, ka sanācis ir ļoti labi! Pirmie komentāri, ko esmu dzirdējis, ir tādi, ka šeit neesot ierastais Latvijas standarts, bet šī patiešām ir pasaules klases trase, tāda, kādu mūsu sportisti līdz šim redzējuši, aizbraucot uz dažādiem mačiem pasaulē. Domāju, ka tas ir ieguvums BMX attīstībai kopumā. Mēs esam izgājuši dažādus etapus, mums ir divkārtējais olimpiskais čempions BMX, bet visi iet uz priekšu, visi ir no mums mācījušies un daudzās jomās tikuši priekšā. Mums tagad ir jāpieliek spēks, lai mēs BMX sporta veidā izaudzinātu vēl kādu olimpisko čempionu!

Kā mēs Valmierā jaudāsim akumulēt to lielo cilvēku daudzumu, kas te ieradīsies no visas Eiropas – tikai 1060 dalībnieki vien no 30 valstīm?

Protams, izaicinājums būs liels, bet, tā kā mēs jau esam uzņēmuši Latvijas olimpiādi ar 3000 dalībniekiem, tad, manuprāt, tiksim galā arī ar vairāk nekā tūkstoš BMX braucējiem.

* * *

Savu atzinumu par jaunuzcelto objektu izteica arī Valmieras pašvaldības būvinženieris Kaspars Kalniņš.

Kā mums te viss būs?

Stabili būs! Galvenais, ka drenāža izbūvēta un labi darbojas, peļķu nebūs. Bez drenāžas, ja ņem vērā vakardienas lietu, te šodien nekā nebūtu...

IESPAIDĪGI! Skats uz jauno BMX trases starta kalnu no Rīgas ielas puses. Uz fasādes – Māris Štrombergs pilnā gaitā!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru