Dzīvība ir trausla

- 14.Decembris, 2018
Viesis
Laikrakstā

«Es tiešām un no visas sirds apbrīnoju savus kolēģus, kas katru dienu cenšas palīdzēt cilvēkiem šajos smagajos notikumos,» saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē SANDRA VĒJIŅA. Sandra jau vairākus gadus strādā arī par vieslektori Vidzemes Augstskolā, skaidrojot, kāds ir sabiedrisko attiecību speciālista uzdevums, cik svarīga ir darba pieredze.

Ir Adventes un jau izpušķotu eglīšu laiks un svētku sajūta, jo sveču liesmas silda, bet šķiet, ka tu bremzes neatlaid.

Jā, un tagad varbūt izklausīsies traki, ka VUGD teju vai aicina Adventes laikā svecītes nededzināt (smaida). Drīkst jau dedzināt, bet, ja tu to dari, tad ir jābūt arī atbildīgam un tā svecīte jāpieskata. Mēs taču zinām, cik vienkārši ir pagriezt muguru, aiziet līdz virtuvei kaut uz pāris minūtēm, bet tas ir ļoti ilgs laiks ugunij. Dienesta puiši saka, ka pirmajās minūtēs uguns ļoti ātri iekuras, un, ja iekuras, tad ļoti grūti ir nodzēst. Ja ir tas vainadziņš, tad jāskatās, lai tas stāv vismaz vietā, kur nav salvešu, aizkaru, lai seniori svecīti neliek uz televizora, jo tas tiešām ir ļoti bīstami. Un vainadziņu vajag likt uz ugunsdroša pamata, tad vienkārši būs drošāk, jo tik tiešām notiek daudz nelaimju, kuras varēja vispār nenotikt, ja cilvēki būtu padomājuši dažus soļus uz priekšu.

Floristikas māksla ir viens, bet ugunsdrošība jau pavisam kas cits.

Kad tas sausais vainadziņš vēl ar dziju notīts... Ir skaisti, bet man šermuļi nāk. Esmu pat taisījusi eksperimentu, ko arī plašāk demonstrējām, cik ātri viss var uzliesmot. Ja vainadziņš, kas ir no dabīgajiem materiāliem, divas nedēļas pastāv siltumā un sausumā un aizdegas, tad uzreiz ir lāpa. Mans uzdevums ir skaidrot, cik svarīgi ir sargāt sevi un savus mīļos, un mēs varam izdarīt daudz, ja mācāmies un ieteikumus ņemam vērā. Šajā sezonā jau ne tikai par ugunsdrošību runājam, arī par drošību uz ledus. Esam sapratuši, ka visu laiku šī informācija jāatkārto. Mans amats nozīmē, ka esmu pa vidu starp sabiedrību un dienestu. Mans uzdevums ir ieraudzīt to, ko būtu būtiski skaidrot sabiedrībai.

Kādas kļūdas visbiežāk cilvēki pieļauj?

Viskļūdainākā ir pārliecība, ka ar mani nekad un nekas nenotiks! Cilvēki domā, ka kaut kur citur, ar kādu citu, jā, atgadījās, bet ar mani ne. Un cilvēki arī saka: astoņdesmit gadus esmu nodzīvojis bez dūmu detektora, kam man tas? Visu mūžu ziemu pēc ziemas eju makšķerēt uz ledus, un nekas! Ko jūs man padarīsiet? Mums taujā: kā jūs izkontrolēsiet, kādu sodu liksiet, bet ne jau tur tas sāls. Gribu teikt, ka mēs katrs esam atbildīgi par savu māju, saimniecību, dzīvokli. Mums ir svarīgi ne tikai dzīvot nost, bet arī rūpēties par to, lai mājoklis būtu drošs, un ir lietas, kas tāpēc vienkārši ir jāizdara. Nav svarīgi, kurā likumā vai noteikumā tas būs ierakstīts.

SANDRA VĒJIŅA. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru