Dziedāt, runāt, draudzēties

Tūristi no draudzīgās Halles

Pagājušajā vasarā, kad pie mums viesojās Valmieras sadraudzības pilsētas Halles koristi no Vācijas, mājup viņi devās labi atpūtušies un iepriecināti par viesmīlību.

Gūtie iespaidi rosināja ideju ieteikt arī citiem braukt šādās ekskursijās, un Valmieras – Giterslo sadarbības biedrība šovasar patiešām arī noorganizēja pirmo Halles iedzīvotāju braucienu uz Latviju, un domājams, ka tādi turpmāk būs katru gadu.

27. jūnijā no Rīgas lidostas uz Valmieru atveda pilnu autobusu Halles tūristu, kas nebija ne pašvaldības aktīvā darbā strādājošie, ne likumdevēji, ne arī biznesa ļaudis. Tie pārsvarā bija vācu seniori, parasti pilsoņi, kuriem interesēja pašiem savām acīm redzēt skaisto Latviju, par kuru viņi jau bija dzirdējuši daudz laba.

Vispirms viņi paviesojās Rīgā un tikai pēc tam ieradās Valmierā, kur visus sagaidīja Valmieras mērs Jānis Baiks un ciemiņiem veltītā prezentācijā palepojās ar svarīgākajiem Valmieras novada panākumiem.

Pēterdienā, 29. jūnijā, vācu ciemiņus gaidīt gaidīja Matīšos, kur jau laikus viss bija sarūpēts viesu uzņemšanai, labi pārdomāts un saskaņots. Pagasta cēlākā ēka – baznīca – uzposta un saules sasildīta, plaši atvērtām durvīm mīļi uzņēma viesus, kuri vēl nezināja, cik skaistu koncertu draudze ir sagatavojusi. Viesus uzrunāja gan mācītājs Andis Smilga, sakot, ka esam sapulcējušies, lai dziedātu, runātu un draudzētos, gan Arturs Rudzītis, kurš visus Valmieras un Giterslo sadraudzības gadus ir pildījis tulka pienākumus un saiknes uzturēšanu, pastāstīja nozīmīgākos un interesantākos faktus par Matīšu baznīcu. Kad sāka dziedāt draudzes ansamblis un ieskanējās vienas no senākajām Latvijas ērģelēm, daudziem acīs bija aizkustinājuma asaras.

Priecīgā Matīšu un vācu draudzes pārstāvju satikšanās Matīšu baznīcā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru