Dzejas dienas sākas ar Dzejas nakti

- 26.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras integrētās bibliotēkas organizētos Dzejas dienu pasākumus pagājušās nedēļas otrdienā ievadīja Dzejas nakts, kura sākās ar jauniešu radošo meistardarbnīcu Smilšu ragana uz mana šķīvja sēd, kurā tika radītas dzejas sviestmaizes, izmantojot izrunas līdzību, jo angļu valodā vārds sviestmaize (sandwich) skan kā smilšu ragana (sand whitsh). Jaunieši varēja izbaudīt ne tikai dzeju, bet arī oriģinālas sviestmaizītes Valmieras tehnikuma audzēkņu, kuri apgūst konditora palīga specialitāti, izpildījumā.

Dzejas nakts turpinājumā jaunieši vecumā no 15 gadiem tika aicināti piedalīties dzejas slamā – dzejoļu lasīšanas konkursā, kurā ar savu garadarbu uzstājās dzejoļa autors, ko vērtēja žūrija ar igauņu dzejnieku Jānu Malinu, dzejas slama aizsācēju Igaunijā, sastāvā. Starpbrīdī notika breiks dzejai ar repa skaitītāju, ko kuplināja Valmieras Jaunatnes centra Vinda jaunieši un breika deju grupa Stand outs.

Dzejas nakts noslēdzās ar sarunu Tik grūti ir būt latvietim, kuras dalībnieki uzzināja dzejnieka un tulkotāja Guntara Godiņa un igauņu dzejnieka un atdzejotāja, grāmatas Tik grūti ir būt latvietim autora Contras (Marguss Konnula) viedokli.

Ceturtdiena Valmieras integrētajā bibliotēkā sākās Bērnu apkalpošanas nodaļā ar jauno dzejnieku Marijas Luīzes Maļķes un Raimonda Ķirķa vadīto meistardarbnīcu, turpinājās ar Dzejas stundu Burtnieku novada Matīšu tautas namā, bet noslēdzās Valmieras integrētajā bibliotēkā ar Autoru vakaru, kuru vadīja jaunais, daudzsološais dzejnieks Raimonds Ķirķis un kurā savu dzeju lasīja Marija Luīze Meļķe (no tālruņa klausules, viņa todien arī tika sumināta dzimšanas dienā), Tamāra Skrīna (no savas simpātiskās, zaļās kladītes), Aivars Ustups (no pērn izdotā dzejas krājuma Vietējais), bet Agnese Rutkēviča, Daina Sirmā, Juris Helds, Mikus Rotavots un pats autoru pieteicējs – šķirot klasiskās A4 formāta lapas.

MIKUS ROTAVOTS savu dzeju lasīja kustībā un skanīgi, it kā vēršoties pie katra klausītāja personīgi, savu uzstāšanos noslēdzot ar tostu: īsta Dieva svētība – sūdi vagā un melna zeme. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru