Deviņas liepiņas Rīgas ielai

- 17.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Vecpuišu parkam piegulošajā teritorijā gar Rīgas ielu tika atjaunota koku rinda, iestādot deviņus liepu dižstādus. Koku stādīšanu veica SIA «Valmieras Namsaimnieks» speciālisti apzaļumošanas darbu vadītājas Dzintras Miķelsones vadībā, palīdzīgu roku sniedzot arī pilsētas pašvaldības darbiniekiem.

«Šajā posmā gar Vecpuišu parku līdz šim auga galotņotas parastās liepas. Galotņošana agrākos laikos bija ierasta koku kopšanas prakse, taču tieši šai sugai tā nebija piemērota. Apzāģēšanas rezultātā kokiem sākās trupe un atmiršana, bojājot gan koku izskatu, gan veicinot to paātrinātu bojāeju. Tā kā arī Rīgas ielas malā augošās galotņotās liepas bija stipri bojātas, vajadzēja tās nozāģēt, vietā paredzot jaunu koku stādījumus. Par labu šai vietai bija arī tas, ka te nebija nekādas apakšzemes komunikācijas — tā varējām šīs liepas iestādīt šajā pašā vietā. Liepa ir Valmieras ģerbonī attēlotais koks — liepas un liepu lapas bieži tiek izmantotas kā daļa no Valmieras identitātes, ir pilsētas simbols. Tādēļ arī jaunie iestādītie koki bija liepas, un tieši Holandes liepas, kuras sevi ir pierādījušas kā pilsētvidē izturīgas,» pastāstīja Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā.

Valmieras pilsētas pašvaldība deviņu Holandes liepu dižstādu iegādi realizēja, izmantojot Meža attīstības fonda finansējumu, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības īstenotajā projektā «Pašvaldību darbi parkos». Tāpat pilsēta ir viena no Meža dienu 2019 dalībniecēm.

ŠAJĀ VIETĀ RĪGAS IELĀ, pašā Valmieras centrā, pirms vairākiem gadiem auga vairākas parastās liepas, pēc to nozāģēšanas nu vietā iestādītas pilsētvidē izturīgākas — Holandes liepas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru